Bank Handlowy zaoferuje klientom 60 proc. początkowej wartości inwestycji w danej walucie. – Należy pamiętać, że klienci przyjmując propozycję banku, stracą 40 proc. zainwestowanych oszczędności oraz ewentualne korzyści – twierdzą prawnicy z kancelarii Grynhoff Woźny Maliński. – A wielu z nich – w oparciu o przedstawione przez przedstawicieli banku informacje – lokowało pieniądze w obligacjach prezentowanych im jako produkty o niskim ryzyku.
Kancelaria reprezentuje kilkanaście osób, którym Bank Handlowy sprzedał obligacje strukturyzowane emitowane przez Lehman Brothers (bank upadł jesienią 2008 r.). Domagają się one od banku odszkodowania, ponieważ na transakcji mieli stracić w sumie ponad 2 mln zł.
Poprzez Bank Handlowy w produkty Lehman Brothers zainwestowało 229 osób. Łączna wartość inwestycji klientów, którzy obligacje kupowali od 2004 r., jest niższa niż 15 mln dolarów.
Kancelaria Grynhoff Woźny Maliński poinformowała, że jej prawnicy dysponują dowodami, iż Bank Handlowy wprowadzał w błąd nabywców obligacji. Ich zdaniem doradcy bankowi zapewniali klientów o bezpieczeństwie oferowanego produktu i nie przedstawili w pełni ryzyka związanego z zakupem obligacji.
Bank utrzymuje, że informował o tym, że obligacje nie są depozytem, ani nie są gwarantowane przez Bank Handlowy.