fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Basia Bańda i Michał Jankowski w Formacie

materiały prasowe
Warszawska Galeria Format zaprasza w sobotę na otwarcie wystawy prac dwójki artystów pochodzących z Zielonej Góry. Spotkanie z nimi zaplanowano na godz. 17.00
Wystawa "Supeł" prezentuje kolaże z cyklów Recykling Basi Bańdy oraz Parszywa dwunastka Michała Jankowskiego. Artyści podejmują dialog, w którym ustalają/negocjują co jest wspólne dla ich twórczości, a co ich różni. Zaproponowany przez nich tytuł wystawy, z jednej strony można odnieść do pomysłu powiązania ze sobą i pokazania razem – prac dwójki artystów pochodzących z Zielonej Góry, z drugiej strony określa inherentną właściwość ich dzieł – splątanie form, sensów, skojarzeń i odniesień.
Basia Bańda posługuje się materiałem z odzysku – fragmentami wyciętymi z własnych „nieudanych", odrzuconych wcześniej obrazów – akwarel. Wycięte motywy włącza w nowy kontekst graficzno-malarski, który czasem uzupełnia motywem z fotografii. Michał Jankowski czerpie głównie czarno-białe fragmenty ze starych książek i albumów. Tworzy monochromatyczne kompozycje nawiązujące do estetyki dadaizmu i surrealizmu. Oboje ukazują niepokojący świat zwierzęco-ludzkich hybryd , w którym pojawiają się motywy bólu i ekstazy, sadyzmu i masochizmu, rozkoszy i cierpienia.
Wystawa „Supeł"- Basia Bańda i Michał Jankowski - czytaj więcej
Kuratorka wystawy: Agnieszka Żechowska
Otwarcie: sobota 17 listopada w godzinach 12.00-20.00
Spotkanie z artystami: sobota 17 listopada o godzinie 17.00
Galeria FORMAT
ul. Emilii Plater 47, Warszawa
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA