fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Dobre wyniki 4fun Media

Magdalena Lemańska
Telewizyjna grupa, której działalność opiera się na kanałach tematycznych, których segment mocno rośnie, zamknęła I półrocze wzrostem wyników
Na rynku wyraźnie widać zachodzące zmiany. Podczas gdy TVN podał słabe wyniki, na których niekorzystnie odbiły się skutki kryzysu na rynku mediowym oraz mistrzostwa Euro 2012, nadawcy stacji tematycznych odnotowują wzrosty wyników. Grupa  4fun Media, do której należą kanały 4fun.tv,rebel.tv i TV DISCO w I półroczu zwiększyła przychody rok do roku o 33 proc. do 15,5 mln zł, jej zysk operacyjny wzrósł o 10 proc. do 5 mln zł, a zysk netto zwiększył się o 4 proc. do 4,4 mln zł.
Jak podaje firma, na koniec czerwca łączny udział jej stacji w rynku oglądalności wynosił 0,43 proc., co stanowiło 26,5 proc. udziału w całym rynku stacji muzyczno-rozrywkowych w Polsce. - Jeszcze korzystniej wyglądało to biorąc pod uwagę grupę widzów w wieku 16-49, w której łączny udział rynkowy 4fun.tv, TV.DISCO oraz rebel:tv stanowił 0,92 proc. rynku kanałów muzyczno-rozrywkowych tj. 32 proc. udziału w całym segmencie – podała grupa.
Jak poinformowała, przychody reklamowe wszystkich jej kanałów w I półroczu sięgnęły 13,2 mln zł i były o 42 proc. wyższe niż rok wcześniej. – Jak tłumaczy Ewa Czekała, prezes 3fun Media, pierwsze półrocze było nietypowe dla rynku telewizyjnego w związku z zachowaniem reklamodawców, z których znacząca część obniżyła swoje budżety marketingowe z uwagi na Euro. - Postawiliśmy na konsekwentne umacnianie posiadanych marek i budowanie oglądalności, szczególnie wśród widzów zamieszkujących obszary miejskie, a w przypadku nowych stacji także na powiększanie zasięgu technicznego. Wszystko wskazuje na to, że efekty tej strategii będą w pełni widoczne już w drugiej połowie bieżącego roku – komentuje.
Zdaniem brokera reklamowego stacji tematycznych – AtMediów, małe kanały tematyczne nadal będą w tym roku rosły w siłę kosztem gigantów. W pierwszym półroczu zyskały 18 proc. przychodów w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku, podczas gdy ogólno tematyczne stacje odnotowały przychody niższe rok do roku o 10 proc. – Całorocznie rynek reklamy w stacjach tematycznych wzrośnie w 2012 r. z ok. 750 mln zł netto w ub.r. do ok. 840 mln zł. Przy założeniu ok. 10 proc. spadku telewizji naziemnych, udział segmentu kanałów tematycznych wyniesie 23-25 proc. w 2012 roku -  komentował Marcin Boroszko, prezes AtMediów.
Zdaniem domu mediowego Starlink przychody kanałów tematycznych wzrosły w pierwszym półroczu o 8,9 proc., zwiększył się także również ich udział w przychodach całej telewizji – z 18,6 na 21,4 proc.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA