fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Zbliżenia w DESIE Unicum

Roxi - Jajecznica na basenie
Desa Unicum
Salon Wystawowy Marchand DESA Unicum zaprasza na wystawę "Zbliżenia", prezentującą prace sześciu młodych artystów, których twórczość znana jest z Aukcji Młodej Sztuki w DESIE Unicum
Wszyscy artyści prezentowani na wystawie urodzili się w 70. i 80. latach XX w. i reprezentują to, co najbardziej ekscytujące w aktualnie powstającej sztuce. Wśród nich zobaczyć można "Jajecznicę na basenie" – przykład kreskówkowej, tętniącej kolorem sceny charakterystycznej dla malarstwa Roksany Kularskiej-Król (roxi).
Zupełnie odmienną estetykę reprezentują wyciszone krajobrazy Tomasza Kołodziejczyka przedstawiające industrialne krajobrazy nabrzeżne. Autor wypracował swój charakterystyczny styl, który cieszy się dużym powodzeniem wśród kolekcjonerów bywających na Akcjach Młodej Sztuki. Obok wymienionych, na ekspozycji prezentowanych jest kilka popartowych obrazów Marty Frej - wśród nich kobiecy portret zatytułowany „Retro".
Street art reprezentowany jest natomiast przez punkowe, balansujące na granicy plakatu prace Mateusza Rybki i znane z murali, tym razem przetransponowane na płótna i papier, kompozycje Sepego i Chazmego718.
Biogramy artystów:
Roksana Kularska-Król (roxi) (ur. 1982 r., Kielce)
Ukończyła ASP w Łodzi (Wydział Edukacji Wizualnej) – dyplom z wyróżnieniem, nominowany do nagrody na najlepszy dyplom 2007 r. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych. Z mężem Sebastianem tworzy duet robosexi. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem, fotografią i ilustracją.
Mateusz Rybka (ur. 1986 r., Gdynia)
Plastyk z wykształcenia. Ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowie na kierunku Reklama Wizualna oraz roczną policealną szkołę wideoklipu prowadzoną przez Yacha Paszkiewicza. Wspólne wystawy z M-CITY, AUTONE i innymi podczas jamu grafitti w Gdyni. Tworzy pod pseudonimem Acrylic Fetisch.
Sepe (ur. 1982 r., Warszawa)
Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom w 2008 r. pod kierunkiem prof. S. Iwańskiego) oraz Wydziału Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie. Od 1996 związany z nurtem graffiti i street artem. Oprócz murali zajmuje się także ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym. Jego prace można zobaczyć na murach takich miast jak: Monachium, Oslo, Praga, Berlin, Lille, Lucerna, Saragossa, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Bydgoszcz, Szczecin, Katowice. Swoje prace publikował m.in. w Muralismo Morte, Brain Damage, Hiro, Dos Dedos, Polski street art, TatooFest, Flava magazine, Fresh illustration-Public, Graffiti Art. Brał udział w takich festiwalach sztuki jak: „Europe XXl" Lille 2009, „Inspiracje" Międzynarodowy Festiwal Sztuki, Szczecin 2009, „Secret Wars" Glasgow/Malmo/Bristol/Warszawa 2010, „Blue Balls Festiwal" Lucerna 2011.
Chazme718 (ur.1980 r., Laufen w Szwajcarii)
Jest absolwentem Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej (dyplom w 2008 roku pod kierunkiem prof. Molskiego). Od 1996 związany jest ze street artem, zajmuje się także ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym. Razem z Michałem Wręgą ('SEPE') artysta zdobył już uznanie na street artowej scenie poza granicami Polski. Obaj zapraszani są np. do Berlina oraz Genewy. Jego prace można zobaczyć na murach takich miast jak: Praga, Berlin, Lille, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Szczecin, Kraków. Wystawiał w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Berlinie, Monachium, Glasgow.
Marta Frej (ur. 1973 r., Częstochowa)
W 2004 ukończyła ASP w Łodzi. Zajmuje się malarstwem i instalacją. Brała udział w licznych wystawach i konkursach, m.in.: 6 Krajowa Wystawa Malarstwa Młodych we Wrocławiu; Galeria Arsenał w Poznaniu; Galeria Wozownia w Toruniu; Bielska Jesień, 2007; 22 Festiwal Malarstwa Współczesnego, Szczecin, 2008; 2 Międzynarodowy Konkurs Malarski Przestrzeń Publiczna – Konteksty, Poznań, 2010; Animals 2011, Drugie Triennale Malarstwa, Galeria MM, Chorzów.
Tomasz Kołodziejczyk (ur. 1976 r.)
W latach 1997–2003 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego w 2003 r. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i malarstwem ściennym. Stypendysta Ministra Kultury 2001/2002.
"Zbliżenia"
Wystawa sztuki najnowszej: Roxi, Mateusz Rybka, Sepe, Chazme718, Marta Frej, Tomasz Kołodziejczyk
2 sierpnia – 8 września 2012 r.
w godzinach: 11-19 (pon.-pt) i 11 -16 (sob.)
Salon Wystawowy Marchand DESA Unicum, Warszawa, Pl. Konstytucji 2
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA