fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Rządowych informacji o Euro 2012 na razie nie będzie

W Sieci Opinii
Błogi sen rządu Donalda Tuska o autostradach, lotniskach i wspaniałych stadionach okazuje się koszmarem na jawie. Miało być dziś sprawozdanie w Sejmie, ale go nie będzie

Biuro prasowe Kancelarii Sejmu poinformowało, że szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski zwrócił się do marszałka Grzegorza Schetyny o przeniesienie tego punktu na kolejne posiedzenie Sejmu. Powodem ma być to, że nadal zbierane są informacje na temat sytuacji, m.in. na budowie Stadionu Narodowego. Spodziewane są też rozmowy szefa resortu sportu z przedstawicielami UEFA. Nie wiadomo, czy na obecnym posiedzeniu Sejm wysłucha informacji rządu nt. priorytetów polskiej prezydencji; w porządku obrad nie ma takiego punktu. W ubiegłym tygodniu, po tym jak rząd przyjął priorytety dotyczące przewodnictwa w UE, premier Donald Tusk zapowiedział, że w czerwcu odbędzie się sejmowa debata w tej sprawie. We wtorek premier spotkał się z szefami klubów parlamentarnych w sprawie priorytetów. Według Tuska, intencją rządu jest, by wokół polskiej prezydencji i jej głównych zadań budować "ogólnonarodowe polityczne porozumienie.

O raporcie NIK i sytuacji przed Euro 2012 wypowiedział się Grzegorz Napieralski.

Źle się dzieje, że o tym nie rozmawiamy. To co czytamy w raporcie NIK, jest przerażające. Oddaliśmy w ręce prawicy dobry projekt i ta go psuje - powiedział w TVN24, lider SLD.

Grunt, żeby premier Tusk mógł spać spokojnie. A pod oknami Kancelarii Premiera, wierny duet ministrów: Cezary Grabarczyk i Adam Giersz - zanuci „Nic się nie stało Donaldzie, nic się nie stało”.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA