fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Mobilny internet w cenie kawy

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Choć są opinie, że to nie cena powstrzymuje część Polaków przed zakupem Internetu, to już drugi operator w tym tygodniu obniża cenową barierę zakupu usługi
To walka o kryzysowe budżety gospodarstw domowych, portfele mniej zamożnych i tych, którzy chcą być – a nie są - mobilni.
Cyfrowy Polsat, satelitarna platforma Zygmunta Solorza-Żaka ma własne obserwacje na temat rynku i we wtorek wieczorem wprowadził do oferty nową promocję, w której Internet w technologii  HSPA+ kosztuje od 14,9 zł za miesiąc.
- Obniżamy barierę wejścia dla osób, które do tej pory nie korzystały z Internetu lub mają usługę np. w wersji stacjonarnej, a nie chcą z niej rezygnować. W konsekwencji to oferta, która może okazać się atrakcyjna zarówno dla osób mieszkających poza dużymi miastami, jak i w miastach, gdzie kilkanaście złotych to cena filiżanki kawy w restauracji  - mówi Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu.
14,9 zł to opłata miesięczna w umowie na rok lub półtora: za transfer 1 GB, do wykorzystania między ósmą rano a północą.  Osoby, które chcą korzystać z dużego nocnego pakietu transferu - 50 GB  - zapłacą w sumie nieco więcej. Po trzech miesiącach ich abonament zwiększy się o 10 zł. Efektywna cena za usługę (bez modemu, czy innego sprzętu) wyniesie więc 24,9 zł miesięcznie. To nadal niewiele w porównaniu z konkurencją.
Nie trzeba decydować się na opłatę za transfer nocny w abonamencie. Alternatywa to uiszczanie opłat za Internet po północy naliczanych na podstawie cennika.
Konsumenci, którzy korzystają z Internetu intensywniej mają do dyspozycji 3GB-owy pakiet za 29,9 zł w hybrydowej wersji łączącej najnowszą technologię LTE z HSPA+.
Cyfrowy Polsat to już drugi operator, którym w tym tygodniu wprowadził nową tańszą ofertę na Internet.
W poniedziałek zrobił to stacjonarny operator giełdowy – Netia. Konkurent Telekomunikacji Polskiej powrócił do oferowania usługi w podstawowej wersji z prędkością 1 Mb/s za 29,9 zł. Liczy, że nowa oferta szybko będzie stanowić kilkanaście procent sprzedaży. Dzięki niej Netia chce edukować konsumentów, oswajać ich, aby potem zaproponować Internet szybszy i z pakietem.
Operatorzy walczą też o doświadczonych użytkowników.
Cyfrowy Polsat dołożył transferu w abonamentach za 49,9 zł i 69,9 zł: oferuje w nowej promocji za te ceny odpowiednio 7 GB i 13 GB oraz darmowe korzystanie z sieci w nocy.
Większe przepływności oferuje też osobom, które korzystają z dwóch usług (czyli także z telewizji) lub tym, którzy nie kupują od platformy sprzętu.
Zasięg usług Cyfrowego Polsatu to nieco ponad 20 proc. populacji i ponad 1600 miejscowości dla LTE (w maju powiększył się o województwo podkarpackie) oraz ponad 60 proc. dla usługi w technologii HSPA+.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA