fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Józef Oleksy: Będę się gniewał, jeśli wynik będzie marny

W Sieci Opinii
Józef Oleksy ostrożnie wypowiada się o obecnym liderze SLD. Jakby przeczuwał, że po wyborach partyjne stery znajdą się w innych rękach
Polityk SLD mówił w TVN24, jaki wynik jego formacji byłby sukcesem, a jaki porażką.
Słaby wynik będzie poniżej wyniku prezydenckiego Grzegorza Napieralskiego, bo to by znaczyło, że się wyczerpała siła mnożenia efektów tego sukcesu. Jeżeli uda się uzyskać wynik w granicach 15 procent, to będzie można mówić, że jest całkiem przyzwoicie. Lewica w tych wyborach ma wyjątkową szanse. Ja się będę gniewał, jeśli ten wynik będzie marny.
Oleksy odniósł się też do mało merytorycznych akcentów w kampanii, które nie wnoszą wiele, za to są medialne.
Grepsy, które jak widzę, są ulubioną formą tej kampanii są jak przyprawa do potraw – dopóki są utrzymane w proporcji do całości, to są OK, ale jeśli zastępują potrawę, to ją psują.
Czego zatem możemy się spodziewać ze strony SLD?
Będą jeszcze jakieś „eventy”, jak to się teraz mówi. Każda partia trzyma w zanadrzu jakieś uderzenia finalne.
Pomysł na silną Polskę? Grzegorz Napieralski oceniał, że wystarczy wycofać polskie siły z misji zagranicznych, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na inwestycje w wojsko, by mieć jedną z najnowocześniejszych armii w Unii. Co na to Józef Oleksy?
W XXI wieku kraj, który chce się dorobić, powinien inwestować w umysły, a nie w armaty.
Podobnie z wyborami – w XXI wieku wygrana to nie tylko happeningi z córkami w rolach głównych i ogólnikowe „dam tu, dam tam, wszystkim wszystko dam”. Aby wygrać, trzeba inwestować w ludzi z pomysłami, a tych, jak widać, w SLD brak.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA