fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Zbigniew Chlebowski: Nie jestem Januszem Palikotem

W Sieci Opinii
Książka szefa klubu PO - Zbigniewa Chlebowskiego nie jest, jak zapowiadano, „osobistym opisem zdarzeń, nieoszczędzającym osób z pierwszych stron gazet”. To autoportret człowieka bez skazy
Sam Chlebowski zapytany o książkę mówi:
Nie jestem Januszem Palikotem, by atakować środowisko, które dało mi życie polityczne. Ale myślę, że i tak będzie ciekawie. To książka oparta na faktach, własnych doświadczeniach. Będzie sporo o mechanizmach władzy i o tym, jak postrzegam wydarzenia sprzed dwóch lat. Mam nadzieję, że czytelnicy nie będą rozczarowani.
W książce nie znajdziemy żadnych nowości ani opisu zdarzeń dotyczących afery hazardowej. Chlebowski mówi:
Nie miałem najmniejszego pojęcia, czym jest rynek hazardu w Polsce. Nie wiedziałem, kto jaką rolę na nim odgrywa, spory jakiej natury dzielą jego uczestników.
"Zbychu" ma jednak żal do Donalda Tuska:
Muszę przyznać, że PiS to jedyna formacja polityczna, która swoich nie zostawia. Donald Tusk zrobił dokładnie to, czego szef CBA od niego oczekiwał. Pozbył się ludzi, którzy - jak dziś wiemy - nie mieli ze sprawą nic wspólnego.
W „GW” czytamy:
To tak naprawdę wielostronicowa ulotka wyborcza kandydata. (...) Cel jest prosty - oto on, krystalicznie czysty, niewinnie oskarżony, został zaszczuty, pozbawiony godności i wyrzucony na aut. A przecież tak wiele się napracował, tak wiele w życiu osiągnął. Pisze o sobie: „Dzięki swej pracowitości zdobyłem opinię osoby pracowitej, spędzającej wiele czasu nad dokumentami”. A gdy był zastępcą szefa klubu parlamentarnego Bogdana Zdrojewskiego: „Wielu kolegów było przekonanych, że to ja faktycznie kieruję bieżącą pracą, Bogdan zaś reprezentuje go na zewnątrz”.
Z książki „Oni wam tego nie powiedzą” wyłania się obraz nowego, odrodzonego człowieka, który jak nikt inny potrafi powiedzieć o sobie wszystko, co najlepsze. Czas na kolejnego Nobla?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA