fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Ryszard Kalisz: Prezydent Komorowski naruszył konstytucję

W Sieci Opinii
Ryszard Kalisz ucina spekulacje dotyczące swoich aspiracji wodzowskich. Spekuluje za to na temat "operacji", które rząd chce ukrywać przed opinią publiczną
Przewodniczącym SLD nie zamierzam być. Ja się zajmuję swoją dziedziną i doskonale czuję się w parlamencie, a nie w tych wszystkich działaniach partyjnych.
A jaka jest przyszłość obecnego szefa Sojuszu?
Każda partia po wyborach wyciąga wnioski zarówno ze sposobu prowadzenia kampanii, jak i szefa - jego roli w tej kampanii. Jeżeli jest dobry wynik, to pozycja rośnie, a jeśli zły, to się osłabia.
Były szef Resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji stwierdził też, że zwrot „oburzyć się” nie oddawał jego reakcji na prezydencki podpis pod ustawą ograniczającą dostęp do informacji publicznej. Kalisz apelował:
Proszę pana prezydenta, żeby czytał codziennie rano artykuł 126. On zawiera funkcje ustrojowe prezydenta, jedną z tych funkcji jest stanie na straży konstytucji. (…) Krotko mówiąc - naruszył konstytucję.
Kalisz wyraził przekonanie, że Trybunał Konstytucyjny uchyli kontrowersyjny zapis. Poseł SLD zastanawia się też nad tym, dlaczego w tak pilnym trybie ustawa przeszła przez parlament:
Rząd chce przeprowadzić jakieś operacje, które nie będą znane opinii publicznej.
Przedstawiciele władz zapewniają, że chodzi o "interes skarbu państwa". Czy aby na pewno nie chodzi tu jednak o prywatne interesy rządzących?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA