fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Aleksander Kwaśniewski: Sondaże Platformę uśpiły

W Sieci Opinii
Aleksander Kwaśniewski mówił Monice Olejnik o problemach SLD, dylematach Bronisława Komorowskiego i błędach Donalda Tuska
Ja niezmiennie jestem człowiekiem lewicy i będę na lewicę głosował. Polska potrzebuje SLD. (…) Sojusz Lewicy jest naprawdę w takim momencie, że potrzebna jest wielka wewnętrzna dyskusja o prowadzeniu partii. Kwaśniewski stwierdził też, że każda partia to wielka wspólnota, jednak w przypadku jego dawnej formacji... - Obawiam się, że jest zakłócona tak bardzo, że ciężko ją zobaczyć gołym okiem.
Kwaśniewski podzielił się kilkoma luźnymi spostrzeżeniami, który ułożyły się w zaskakująco logiczny schemat. Uważam, że dla przyszłości Polski zwycięstwo PiS jest niezwykle niebezpieczne.
Nie zapominajmy, że przez ostatnie cztery lata płakano, że scena polityczna jest zabetonowana. Pluralizm polityczny oznacza więcej niż paletę dwóch środowisk. Moim zdaniem PJN to jest bardzo wartościowa partia. Były prezydent odniósł się też do słów prezydenta Komorowskiego, dotyczących tego kto miałby tworzyć rząd: To co prezydent dla elegancji powyborczej może zrobić, to że kolejność przyjęcia liderów będzie zgodna z wynikami, ale to jakie konsekwencje wyciągnie, to już jest jego sprawa. Prezydent musi wybrać osobę, która będzie w stanie stworzyć rząd. (…) To musi być trafiony strzał po konsultacjach, które nie muszą być sztucznie przyspieszane. Kwaśniewski na pytanie o błędy Donalda Tuska odpowiedział: Platforma przyjęła ryzykowną strategię nie szanowania ludzi, którzy są naturalnym zapleczem tej formacji – przedsiębiorców, ludzi kultury (...). Sondaże – to, że nie ma z kim przegrać, ich uśpiło.  
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA