fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Tomasz Poręba: Jedyną osobą, która zjednoczy i rozszerzy partię, jest Jarosław Kaczyński

W Sieci Opinii
Europoseł Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS, w „Kontrwywiadzie” w RMF FM mówił, że poza Jarosławem Kaczyńskim nie ma osoby, która mogłaby pokierować PiS
Na temat wczorajszego komentarza Adama Hofmana, który skrytykował zachowanie Tadeusza Cymańskiego, opowiadającego o klapie wyborczej PiS, Poręba mówi:
Myślę, że każdy kto widział wyniki wyborów przyzna, że przegraliśmy je i trzeba oczywiście uszanować ten wybór Platformy Obywatelskiej. (...) Tadeusz Cymański mówi, że to była totalna klapa, z czym ja się oczywiście nie zgadzam. Chciałbym, żeby Tadeusz Cymański był tak aktywny medialnie w kampanii wyborczej, jak jest obecnie. I teraz ustawia się w pozycji recenzenta i mentora tego, co było w kampanii wyborczej. Moim zdaniem nie zachowuje się fair.  Poręba skomentował kampanię wyborczą PiS, za którą był odpowiedzialny.
Na pewno ta nagonka medialna plus histeria wywołana zupełnie, moim zdaniem, ogólnymi, nie aż tak jak przejaskrawiły to media, wypowiedziami na temat Merkel, plus spot wyborczy PO „Idź na wybory” plus kampania profrekwencyjna. Wszystko to sprawiło, że znaleźliśmy się w pewnej defensywie i tutaj PO na ostatniej prostej przyspieszyła. O słowach dotyczących Angeli Merkel z książki Jarosława Kaczyńskiego: Absolutnie nie wydaje mi się, żeby mówić tutaj w kategoriach, że prezes zawiódł, czy popełnił błąd. Ogólne stwierdzenie zostało rozdmuchane do absurdalnych granic. Byli ministrowie spraw zagranicznych wyrażają solidarność z Angelą Merkel. Jakaś absurdalna zupełnie sprawa. (...) Gdyby nie kampania wyborcza, nikt na to zdanie nie zwróciłby uwagi. Czy w PiS nastąpi rozłam? Wręcz przeciwnie, uważam, że jedyną osobą, która jest w stanie zapewnić spójny przekaz Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczyć, budować, rozszerzać partię, jest Jarosław Kaczyński. Nie ma innych liderów, nie ma innych osób, które mogłyby to robić. Zbigniew Ziobro jest ważnym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, (...) ale teraz i w przyszłości liderem Prawa i Sprawiedliwości jest Jarosław Kaczyński. Zbigniew Ziobro musi to absolutnie uszanować. Tomasz Poręba stwierdził, że obecnie najbardziej potrzebny jest rozsądek. Oczywiście zgadam się, to szóste przegrane wybory, ale to nie powód, aby dokonywać jakichś zmian, głębokich rozłamów i tak dalej. Wręcz przeciwnie, powinniśmy zdobyć się na mądrość, na rozsądek, na konstruktywne bycie w opozycji, na merytoryczną opozycyjność, na punktowanie Platformy w polskim Sejmie, rozszerzanie się do centrum.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA