fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Wanda Nowicka musi odejść?

W Sieci Opinii
„Gość Niedzielny” ujawnił fragmenty wyroku w procesie, który Wanda Nowicka (Ruch Palikota) wytoczyła Joannie Najfeld za słowa, iż „znajduje się na liście płac przemysłu aborcyjno-antykoncepcyjnego”. Klub "Solidarna Polska" chce głosowania za odwołaniem Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu
Wanda Nowicka kieruje Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Z informacji podanych przez „Gościa Niedzielnego” organizacja ta przyjmowała pieniądze od koncernu farmaceutycznego produkującego środki antykoncepcyjne oraz organizacji, która promuje aborcję.
Mariusz Błaszczak z PiS komentował:
Pytanie należy zadać klubowi PO, bo to poprzez zmianę decyzji przez Donalda Tuska doszło do tego, że Nowicka została wybrana. Klucz leży w ręku Tuska. Wanda Nowicka nie powinna być wicemarszałkiem Sejmu.
Leszek Miller:
Też się domagamy wyjaśnień, czy to nie jest klasyczny konflikt interesów. To rzecz dotycząca klubu Janusza Palikota i ten klub musi się z tym uporać. Nie sądzę, żeby znalazł się ktoś w Sejmie, kto wystąpi z inicjatywą odwołania Nowickiej. Musimy porozmawiać z panią wicemarszałek, nie chcemy być sędzią w nie naszej sprawie.
Grzegorz Schetyna, wiceszef PO stwierdził:
Uważam, że pani marszałek powinna wytłumaczyć tę sytuację. Jest Komisja Etyki, w parlamencie są inne zasady i tu wszystko musi być jawne i oczywiste.
Szef klubu „Solidarna Polska” Arkadiusz Mularczyk zapowiedział dziś w Sejmie:
Klub „Solidarna Polska” w przyszłym tygodniu złoży wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu. Klub złoży taki wniosek w związku z informacjami o treści wyroku w przegranym przez Nowicką procesie, który wytoczyła Joannie Najfeld.
Leszek Miller nie miał zatem racji twierdząc, że nikt nie będzie chciał odwołania Nowickiej. Janusz Palikot stwierdził, że na Nowicką urządzono "nagonkę jak za czasów stalinowskich". I że działalność Nowickiej była całkowicie legalna.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA