fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Kibic w informacji turystycznej

Fotorzepa, pn Piotr Nowak
Gdzie można zjeść coś typowo polskiego? Gdzie mieści się mój hotel? Gdzie można wypożyczyć auto, aby pojechać na wycieczkę po Polsce? - pytali w gdańskiej informacji turystycznej kibice
Gdańska Organizacja Turystyczna podsumowała już działania informacji turystycznej. Okazuje się, że w czasie Euro 2012 z punktów informacji turystycznej w Gdańsku skorzystało 25 tysięcy ludzi. To ponad dwa razy więcej niż w czerwcu zeszłego roku, kiedy to punkty odwiedziło 12 tysięcy osób.
W tym roku byli to głównie kibice z Polski, Irlandii, Niemiec, Hiszpanii, a także z Włoch, Chorwacji i Szwecji. Byli też zwykli turyści, którzy przyjechali do Gdańska w celach typowo turystycznych - głównie z Niemiec i ze Skandynawii.
O co pytali najczęściej?
Zdarzały się także pytania nietypowe, np. czy jeśli wejdę do Strefy Kibica, to muszę siedzieć do końca, czy mogę wyjść kiedy chcę? Albo: Czy macie w Polsce jakąś walutę?
Zagraniczni turyści z niedowierzaniem przyjmowali informację, że podróż pociągiem z Gdańska do Warszawy zajmuje ponad 6 godzin. Wiele osób pytało także, gdzie można kupić koszulkę lokalnej drużyny piłkarskiej. Do „it" trafiali również kibice, którzy szukali pomocy, bo nie zarezerwowali wcześniej noclegu.
Na lotnisku kibice byli mile zaskoczeni "informacją na wyciągnięcie ręki" w postaci punktu „it" oraz wolontariuszy.
Najwięcej turystów odwiedzało punkty Informacji Turystycznej w godzinach 10 – 16. Potem zainteresowanie było znacznie mniejsze.
również zorganizowane grupy z Przewodnikiem PTTK.
Informatorzy turystyczni z GOT i PROT byli również obecni w Centrum Medialnym na Długim Targu.
Kilka anegdot z informacji turystycznej
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA