fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Kibice na Euro 2012 pojadą niedokończonymi autostradami

Podczas czerwcowych mistrzostw Europy w piłce nożnej będą przejezdne niedokończone autostrady
Od piątku obowiązuje nowelizacja specustawy drogowej. Pozwoli ona na prowizoryczne otwarcie dróg ekspresowych i autostrad na czas rozgrywek. Nie wszystkie odcinki autostrad uda się bowiem oddać w całości do użytkowania przed czerwcem 2012 r. Chodzi przede wszystkim o trasę A2 między Łodzią a Warszawą oraz A4 od Krakowa na wschód.
Sama nowelizacja będzie obowiązywać krótko, bo do końca czerwca 2012 r. Przewiduje ona, że inspektor nadzoru budowlanego będzie mógł wydać pozwolenie na użytkowanie drogi, mimo że roboty budowlane i wykończeniowe nie zostaną jeszcze zakończone, a wymagania środowiskowe spełnione. Najpierw jednak sprawdzi, czy dana droga spełnia warunki określone w przepisach budowlanych dotyczących bezpieczeństwa ich użytkowników. Takie pozwolenie na użytkowanie wyda warunkowo i na określony czas. W ciągu dziewięciu miesięcy od jego wydania ma zostać dokończone to, czego nie udało się zrobić.
Przepisy przejściowe przewidują, że do spraw wszczętych, a niezakończonych przed wejściem w życie tej noweli stosuje się nowe zasady dotyczące załatwiania formalności końcowych.
Nowe przepisy budzą kontrowersje. Zachodzi bowiem obawa, że korzystanie z autostrad w budowie może je zniszczyć.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA