fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kosztowna otyłość

AFP
Amerykańskie firmy tracą na epidemii otyłości dziesiątki miliardów dolarów rocznie. Władze myślą o nowych podatkach i zabieraniu rodzicom zbyt grubych dzieci
Jacek Przybylski z Waszyngtonu

Więksi i ciężsi pracownicy są coraz drożsi. Według ostatnich badań otyłość zatrudnionych – w tym ich mniejsza wydajność – kosztuje amerykańskich pracodawców 73 miliardy dolarów rocznie.

Publiczne Radio NPR zwraca też uwagę na pomniejsze kwoty, które trzeba doliczyć do tego rachunku. Chodzi m.in. o zakupy większych samochodów służbowych – chociaż kompaktowe w zupełności wystarczyłyby do realizacji zadań danej firmy – konieczność montażu bardziej wytrzymałych toalet czy zakupu specjalnych mebli dla cięższych pracowników. Te ostatnie nie należą zaś do najtańszych. Dla przykładu, krzesła obrotowe sprzedawane przez firmę ErgoGenesis dla osób ważących do 272 kg kosztują 1300 dolarów za sztukę. I jedna z rządowych agencji zamówiła ich już  645. Robione na zamówienie krzesło dla pracownika, który przekroczył dopuszczalny limit wagi wynoszący 600 funtów (272 kg), kosztuje już 1800 dolarów.

W sumie całkowite k...
Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA