fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Zagrają w amerykańskim stylu

materiały prasowe
Zespół Scotta McClouda (gitara, wokal) i Alexisa Fleisiga (perkusja) z Girls Against Boys, legendy posthardcore'owego grania z lat 90.
McCloud uformował Paramount Styles w Nowym Jorku w 2005 r. i skupił się na komponowaniu na gitarę akustyczną z niewielkimi ozdobnikami elektroniczno-smyczkowymi. Efektem jest wydany w 2008 r. debiutancki album „Failure American Style" oraz „Heaven's Alright" z 2010 r. Mroczny songwriting – taką mają etykietę, a grają prosto, nastrojowo i z polotem.
Paramount Styles, Powiększenie, Warszawa, ul. Nowy Świat 27, bilety: 20 – 30 zł, rezerwacje: powiekszenie@gmail.com, piątek (11.11), godz. 20
POLECAMY W WARSZAWIE
Jazzpospolita, Cafe Kulturalna, pl. Defilad 1, bilety: 20 zł, rezerwacje: 22 656 62 81, sobota (12.11), godz. 22
Czterech muzyków, osiem instrumentów, niezliczone źródła inspiracji i efekt w postaci niezwykłej żywiołowości. Mieli być odpowiedzią na The Cinematic Orchestra, Jaga Jazzist i Tortoise, więc tworzą własny kanon z nu i trip jazzu, post rocka i eksperymentu z szacunkiem dla tradycji, ale i śmiałością w opuszczaniu gatunkowych schematów. W ubiegłym roku wydali debiutancki krążek „Almost Splendid". Na koncertach bezkompromisowo wykraczają poza albumowe wzorce.
Debbie Davis, Progresja, ul. Kaliskiego 15a, bilety: 59 – 70 zł, rezerwacje: bilety@progresja.com, poniedziałek (14.11), godz. 19
Wokalistka i gitarzystka ze Stanów Zjednoczonych uważana jest za najlepszą białą blueswoman. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród, m. in. Blues Music Award 2010, a także gwiazda Rawy Blues 2008, występowała i nagrywała z Albertem Collinsem, Johnem Mayallem, Ikiem Turnerem, Coco Montoyą. Ta wielka postać światowego bluesa, kobieta o ujmującym sposobie bycia na scenie i niezwykle wysokich umiejętnościach muzycznych, wystąpi w trio – towarzyszyć jej będą basista Joe Fonda (grał m. in. z BuddyGuyem) oraz utalentowany austriacki perkusista Emil Gross.
The Horrors, Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a, bilety: 89 – 100 zł, informacje: 22 822 30 03, wtorek (15.11), godz. 20
Wschodząca gwiazda alternatywnego rocka, autor najlepszego albumu 2009 r. według „New Musical Express". Brytyjska formacja The Horrors istnieje od 2005 r. Trzeci studyjny album „Skying" będzie promować podczas nadchodzącej trasy koncertowej. Słynie z nietypowych aranżacji podczas koncertów.
Patrick Woolf, Stodoła, ul. Batorego 10, bilety: 79 – 90 zł, informacje: tel. 22 825 60 31, środa (16.11), godz. 19
Angielski wokalista czerpiący z gatunku folktroniki rozbudowanej tak bogato, że określa się go mianem najbardziej eklektycznego kompozytora sceny indie-popowej. Czerpie równo ze wszystkich epok brytyjskiego popu i folku, korzysta z elektroniki. Wolf będzie promował nowy album „Lupercalia", piąty z kolei w jego dyskografii i najbardziej przebojowy. Krążek zbiera doskonałe recenzje, piosenkę „The City" nominuje się na Wyspach do tytułu singla roku..
Zbigniew Namysłowski i Trio Spontaniczne, Solec, ul. Solec 44, wstęp wolny, czwartek (10.11), godz. 20
Zbigniew Namysłowski – saksofon, Jacek Namysłowski – puzon, i Paweł Puszczało – kontrabas, zagrają na wernisażu zdjęć i okładek płyt Marka Karewicza. Ten artysta fotografik, dziennikarz, popularyzator jazzu jest legendarną postacią polskiej sceny muzycznej od ponad półwiecza.
kret
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA