fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze Europejskie

PARP wesprze firmy, które ucierpiały na skutek kryzysu

Przedsiębiorcy, którzy odczuwają skutki spowolnienia gospodarczego mogą skorzystać ze wsparcia szkoleniowo – doradczego finansowanego z programu „Kapitał Ludzki"
Udzieli go Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu „Instrument Szybkiego Reagowania (ISR)". Głównym celem ISR jest zminimalizowanie liczby upadłości przedsiębiorstw, poprzez odpowiednio wczesne udzielenie pomocy firmom mającym szansę utrzymać się na rynku. O pomoc, której głównym elementem będzie opracowanie i wdrożenie krótkookresowego planu rozwoju firmy mogą się ubiegać zarówno przedsiębiorstwa małe i średnie, jak i duże, których sytuacja finansowo-ekonomiczna uległa pogorszeniu w związku z kryzysem. Otrzymają one również pakiety szkoleniowo-doradcze i działania z zakresu  outplacementu (system łagodnych zwolnień).
Projekt jest współfinansowany z programu „Kapitał Ludzki". Jego budżet to 36 mln zł. Trwa właśnie pierwszy nabór firm. Dwa kolejne zaplanowano w 2012 r. i jeden w 2013 r. Przedsiębiorcy mogą aplikować wyłącznie poprzez dwuetapowy formularz on-line, zamieszczony w okresie naboru na stronie internetowej projektu. Realizacja projektu zakończy się 30 czerwca 2014 r. Łącznie pomoc ma uzyskać ponad 4 500 pracowników z 210 przedsiębiorstw.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA