fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Sztuka reklamy

Ale Kino!
Historia przemysłu reklamowego relacjonowana przez jego twórców została wyróżniona prestiżową Nagrodą Emmy. Reżyser portretuje ludzi z branży, są wśród nich: Hal Riney, George Lois, Dan Wieden i Lee Chow.
– Jesteśmy niczym pierwotni malarze naskalni. Tworzymy atmosferę, wywołujemy określone reakcje – mówi jeden z twórców reklam.
Doskonale wie, jak i jego koledzy, że reklama zmienia percepcję świata tak dalece, że jej odbiorca wierzy, że samochód szybciej jedzie, a jedzenie bardziej smakuje. Idealny copywriter jest nie tylko dobrym sprzedawcą, ale i nietuzinkowym artystą. Obala stereotypowe wyobrażenia o produktach, przypisując im nierozpoznane wcześniej walory. Reżyser filmu Doug Pray przypomina też najbardziej spektakularne kampanie reklamowe, m.in. Nike, Apple'a, firmy Tommy'ego Hillfigera promującej mleko. Ludzie z branży opowiadają o kulisach swojej profesji, o której krążą mity. Wielu z nich nie weryfikują, potwierdzając, że pracują 24 godziny na dobę, a genialne pomysły przychodzą nieraz znikąd. Jedno jest pewne – potrafią sprzedać wszystko.
9.45 | Ale Kino! | ŚRODA WYBRANE Z TYGODNIA Polska bez fikcji: Lekcja muzyki 19.25, TVP 2, piątek Bohaterem filmu Andrzeja Mańkowskiego jest pianista Tomasz Stroynowski, zapalony pedagog z wdziękiem ulepszający świat. Papieski reporter. Film o Marku Skwarnickim 18.20, TVP Polonia, sobota Zrealizowana przez Pawła Woldana opowieść o człowieku, którego o radę w sprawie poezji poprosił Jan Paweł II. Anne Leibovitz: Życie w obiektywie 20.45, Planete, sobota Interesująca opowieść o życiu i inspiracjach artystycznych jednej z najsłynniejszych fotografek współczesnej amerykańskiej popkultury. Dokument tygodnia: Lotnicy kosmonauci 10.10, TVP Kultura, niedziela Przegląd sukcesów i upadków zdobywców nieba w filmie Mariana Kissa. Boski akt 16.25, TVP Kultura, czwartek Autorka filmu, Jennifer Baichwal, docieka, ile fizyki, a ile metafizyki tkwi w uderzeniach piorunów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA