fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nowy Dyrektor Generalny TNT Express

Piotr Buczkowski został nowym Dyrektorem Generalnym TNT Express (Worldwide) Poland Sp. z o.o.
Wcześniej funkcję tę pełnił Robert Mianowski, który wraz z początkiem roku objął funkcję Dyrektora Zarządzającego TNT Express Worldwide na Europę Wschodnią.
Piotr Buczkowski z sektorem transportowo-logistycznym związany jest od 18 lat. Pracował m.in. w DHL, gdzie pełnił stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu, członka zarządu polskiego oddziału firmy. Nowy Dyrektor Generalny TNT Express (Poland) sp. z o.o. jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz uzyskał tytuł MBA na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. - TNT Express to doskonale zarządzana, nowoczesna firma, która w 2010 roku wypracowała najlepsze wyniki w swej dotychczasowej historii - zarówno w kategoriach sprzedaży, jak i generowanego zysku – powiedział nowy dyrektor firmy.  - Dołożę wszelkich starań, by moim i wszystkich pracowników udziałem był dalszy rozwój firmy - zapowiada Buczkowski.
TNT Express należy do liderów rynku usług kurierskich dla klientów instytucjonalnych. Tygodniowo przewozi 4,7 mln paczek, dokumentów i frachtów do ponad 200 krajów. W Europie TNT posiada największą infrastrukturę w zakresie doręczeń transportem lotniczym i drogowym w systemie „od drzwi do drzwi". TNT Express zatrudnia na całym świecie ponad 83 tys. pracowników. W 2010 r. firma odnotowała obroty w wysokości 7,053 mld euro. Przychód operacyjny wyniósł 180 mln euro.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA