fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Internauci wolą przelewy

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Piotr Mazurkiewicz
78 proc. użytkowników serwisu Allegro wybiera taką formę płatności za zakupy. Oznacza to wzrost zaufania do e-sprzedawców
Przy odbiorze przesyłki płaci tylko 9 proc. ankietowanych
Okazuje się więc, że w Polsce z poziomem zaufania do zakupów w Internecie nie jest tak źle. Ponad połowa kupujących deklaruje, że bez żadnych obaw korzysta przy tej okazji z płatności internetowych. Najchętniej wybieraną formą płatności jest natomiast przelew bankowy – wynika z badania PayU przeprowadzonego wśród użytkowników Allegro. Wskazało go 78,6 proc. ankietowanych. 9,1 proc. nadal wybiera droższą formę płatności za pobraniem przy odbiorze przesyłki, a jedynie 6,5 proc. karty kredytowe. Z badań wynika też, że co trzeci internauta robi zakupy w e-sklepach przynajmniej raz w miesiącu, co dziesiąty przynajmniej raz na dwa tygodnie.25,1 proc. kupuje raz na kwartał.
Duży wpływ na decyzję o nabyciu towaru w danym sklepie internetowym ma także wiarygodność sprzedawcy. Aż 43 proc. badanych potwierdza, że nie ryzykuje zakupów w niesprawdzonych sklepach i wybiera te, do których ma już zaufanie. O zwiększonej świadomości internautów na temat zakupów w sieci świadczą odpowiedzi na pytanie o to, na co zwracają uwagę podczas płacenia za nie. Co czwarty ankietowanych najpierw upewnia się czy w sklepie możliwa jest płatność z ich banku, a co piąta osoba sprawdza zabezpieczenia płatności. Respondenci zwracają uwagę także na czas przelewu oraz szukają sprawdzonych marek oferujących płatności internetowe.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA