fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Greenpeace atakuje PSL

Bloomberg
Podczas wystąpienia Waldemara Pawlaka na na Politechnice Warszawskiej, troje aktywistów Greenpeace rozwiesiło transparent „Atom nie tędy droga” oraz „Czysta energia teraz”
Akcja Greenpeace miała miejsce na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego IFNEC - Komitetu Wykonawczego Międzynarodowych Ram Współpracy dla Energetyki Jądrowej. Premier Pawlak nie podjął dialogu z ekologami.
Greenpeace chce uzyskać od lidera PSL deklarację wycofania się z planów budowy elektrowni atomowej w Polsce i podjęcia działań na rzecz szybkiej modernizacji gospodarki na taką, która będzie opierać się na odnawialnych źródłach energii i poprawie efektywności energetycznej domów i przedsiębiorstw
—  Minister Pawlak doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że już od 2015 r. możemy spodziewać się poważnych przerw w dostawie prądu, ale zachowuje się tak, jakby ten problem go nie dotyczył. Prezes PSL lubi mówić o zielonej stronie mocy, ale jak dotąd był to wyłącznie tani chwyt wizerunkowy — mówi Iwo Łoś, koordynator kampanii klimat i energia w Greenpeace Polska.
Przypomina, że inne kraje w Europie stworzyły w ciągu ostatnich 4 lat dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy w sektorze energii odnawialnej. — A Polska rękoma premiera Pawlaka trzyma się kurczowo węgla i atomu -  dodaje.
Greenpeace zwraca również uwagę, że pomimo długoletniej obecności Waldemara Pawlaka w rządzie, wciąż nierozwiązana pozostaje kwestia Ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE). Z drugiej strony, to właśnie za jego kadencji, w ekspresowym tempie 3 miesięcy, przyjęto tzw. ustawy atomowe, które umożliwiają budowę w Polsce niebezpiecznych i nieopłacalnych ekonomicznie elektrowni atomowych.
Akcja ekologów zbiegła się w czasie z kampanią społeczną Greenpeace (www.CzegoBoiSieWaldek.pl). Ze strony internetowej, do złudzenia przypominającej wizerunkową kampanię wyborczą lidera PSL, można wysyłać faks z apelem do sztabów wyborczych kluczowych partii o podjęcie działań na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy w sektorze OZE, obniżenia rachunków dzięki programowi efektywności energetycznej oraz bezpiecznej i czystej energii. Podobnych stron internetowych doczekali się również liderzy 3 pozostałych kluczowych partii.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA