fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Mega Megaliths w Muzeum Archeologicznym w Warszawie

Wystawa "Mega Megaliths" to efekt trwającego rok projektu prowadzonego wspólnie przez Muzeum Archeologiczne w Warszawie, Muzeum Hrabstwa Down oraz Młodzieżowy Klub Archeologiczny z Downpatrick w Irlandii Północnej
Klub tworzy młodzież w wieku od 8-16 lat zajmująca się poszukiwań megalitów w Irlandii Północnej i dolinie rzeki Boyne. Działalność klubu jest związana z promowaniem przez Muzeum Hrabstwa Down historii regionu, lepszego zrozumienia tradycji i lokalnej kultury.
Wystawa ukazuje najbardziej niezwykłe pozostałości megalityczne Irlandii Północnej, między innymi: grób korytarzowy Knockmany, Giant Ring czy krąg kamienny Ballynoe, ale przybliża także teorie ich powstania. Młodzieżowy Klub Archeologiczny przygotował towarzyszący wystawie przewodnik, który ukazuje zarówno ich działalność jak i przytacza wiele interesujących faktów dotyczących megalitów.
Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie pomogło w przetłumaczeniu wystawy na język polski. Obecnie dwie wersje wystawy „polska" i „angielska" rozpoczynają swoją podróż po muzeach w Polsce i Irlandii Północnej.
Uroczyste otwarcie polskiej wersji odbędzie się w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie przy udziale dyrektora Muzeum Archeologicznego pana dr Wojciecha Brzezińskiego i kuratora Muzeum Hrabstwa Down dr Mike'a King.
Termin: 28 września 2011, godzina 13:00
Organizatorzy: Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie i Muzeum Hrabstwa Down (Down County Museum)
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA