fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Wędrówki po internecie. Nowy sezon aukcyjny

Wilhelm Sasnal, A-bomb, 2002
Artinfo.pl
Sławomir Bołdok: Na zaproszenie Artinfo.pl podejmuję obecnie współpracę z tym portalem, na którym będę kontynuował comiesięczny cykl Wędrówek po internecie przerwany w marcu br. na łamach Art&Business.
Ponieważ nie wszyscy interesujący się rynkiem sztuki czytali moje felietony we wspomnianym miesięczniku, krótko o Wędrówkach. Cykl był i nadal będzie przeglądem "poloniców" pojawiających się na aukcjach zagranicznych, czyli twórczości artystów polskich i z Polski się wywodzących, dawniejszych i współczesnych. Głównie malarzy. Będzie przeglądem gdzie i za ile są sprzedawane prace tych twórców, a ponieważ często sygnalizuję aukcje z wyprzedzeniem, gdzie można wymienione obrazy licytować, choćby przez internet. Zdarza się, że wspomniane obiekty trafiają później do sprzedaży w Polsce, więc koneserzy bez trudu będą mogli porównać relacje cenowe za granicą i w kraju. Tyle o zamiarach, przejdźmy więc ad rem.
Jak co roku wrzesień jest miesiącem kiedy po długiej wakacyjnej przerwie, którą sobie fundują liczne galerie i domy aukcyjne, rozpoczyna się sezon aukcyjny. Jeszcze nieco niemrawo, z ofertą rzeczy nie najkosztowniejszych, takich jak sprzedaż markowych win, sztuki zdobniczej, z Dalekiego Wschodu, afrykańskiej, itd. Niemniej, z malarstwa też coś udało się znaleźć i poniżej wymieniam nadchodzące aukcje w porządku chronologicznym.
Źródło: Artinfo.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA