fbTrack

Media i internet

Google + otwarty dla wszystkich

Bloomberg
Prawie trzy miesięczny okres testowy dobiegł końca. Od teraz na portalu społecznościowym Google może zarejestrować się każdy bez wymaganego dotąd zaproszenia
- Przez ostatnie 12 tygodni trwaliśmy w fazie otwartych testów. W ich wyniku wiele się nauczyliśmy i dowiedzieliśmy od naszych użytkowników -  poinformował na firmowym blogu Vic Gundotra, wiceprezes spółki odpowiedzialny za uruchomienie Google +. – Do końca jeszcze daleko ale dzięki udoskonaleniom, które wprowadziliśmy w tym okresie możemy przejść z fazy testów do otwartej dla użytkowników wersji beta serwisu – pisze dalej Gundotra.
Oświadczenie spółki pojawiło się wraz z informacją o wprowadzeniu do serwisu 10 kluczowych poprawek. Od teraz każdy, kto chciałby dołączyć do grona użytkowników serwisu ma do tego wolną drogę. Dotąd aby się zarejestrować wymagane było trzymanie zaproszenia od osoby już będącej członkiem społeczności Google +. Stan taki trwał od uruchomienia fazy testów portalu, która nastąpiła 28 czerwca 2011 r. Tym samym najnowszy serwis społecznościowy rzuca rękawicę obecnemu liderowi rynku. Przed Google długa droga. Jak szacują analitycy w okresie testowym do serwisu przyłączyło się około 25 mln osób. Lider rynku Facebook może się pochwalić rzeszą prawie 750 mln użytkowników.
Źródło: ekonomia24

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL