fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zbiórka funduszy na ratowanie Dębu Bartek

ROL
Dąb Bartek – pomnik przyrody rosnący w Zagnańsku, wkrótce będzie obchodzić symboliczne 1011 urodziny. Drzewo jest jednak zagrożone, dlatego Fundacja Odzyskaj Środowisko organizuje zbiórkę pieniędzy na ratowanie Bartka
Inauguracja zbiórki funduszy odbędzie się 24 września o godz. 12 podczas 1011 Urodzin Dębu Bartka w Zagnańsku niedaleko Kielc.
Fundacja chce zbudować łuk, do którego dąb zostanie podwieszony - dzięki temu drzewo nie złamie się ani nie wywróci. Koszt realizacji łuku to 2 miliony złotych.
Ministerstwo Środowiska obiecało przeznaczyć pieniądze na ten cel, ale trzeba wykonać dokumentację i opracowania, co wyniesie ok. 100 tys. złotych.
- W zależności od zebranej kwoty, fundusze zostaną przeznaczone na wykonanie dokumentacji, a także na finansowanie dalszych działań związanych z inwestycją – mówi Marta Szczecińska, prezes Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Zbiórka popierana jest przez Kuratorium Oświaty, prowadzona będzie przy współpracy z Fundacją Szanujmy Bartka. Akcję wspiera także Andrzej Piaseczny.
Zbiórka datków do puszek odbędzie się w urzędach i placówkach oświatowych. Druga forma to wpłaty pieniędzy na specjalnie wydzielone konto. Instytucje, firmy i inne podmioty, które chcą u siebie przeprowadzić zbiórkę, mogą zgłosić się do fundacji i otrzymają niezbędne materiały do realizacji akcji.
- Tak jak troszczymy się o naszych dziadków i ludzi starszych, tak samo zadbajmy o Dąb Bartek, który jest dobrem narodowym – zachęca Marta Szczecińska. – Jesteśmy przekonani, że zbiórka będzie okazją do integracji wielu środowisk i wierzymy, że mieszkańcy województwa świętokrzyskiego a także z poza regionu pokażą jak potrafią wspólnie realizować szczytne i piękne cele - zachęca Szczecińska.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA