fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Telewizja Polska broni Nergala

ROL
"Rola pana Adama Darskiego w programie >>The Voice of Poland. Najlepszy głos
List jest reakcją na głosy krytyki, jakie posypały się na Telewizję Polską po zatrudnieniu Adama Darskiego, ps. Nergal, wokalisty metalowej grupy Behemoth, w roli jurora w programie „The Voice of Poland. Najlepszy Głos".
Oburzeni decyzją TVP byli m.in. biskupi i środowiska prawicowe. Uchwałę potępiającą zarząd TVP przegłosowała także dzięki głosom PiS Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu.
W uchwale czytamy, że komisja "z głębokim niepokojem" przyjęła zgodę zarządu TVP na udział w programie "The Voice of Poland" emitowanym w TVP2 "satanisty publicznie obrażającego chrześcijańskie wartości". W ocenie posłów jest to "zaprzeczeniem istoty misji publicznej oraz rażącym naruszeniem prawa godzącym w fundament wspólnoty narodowej".
Inne stanowisko prezentuje w swoim liście do widzów Dyrekcja Programu 2 Telewizji Polskiej.
"Kontrowersyjny wizerunek sceniczny zespołu Behemoth, kreowany na potrzeby artystyczne, nie ma nic wspólnego z postawą Adama Darskiego w programie TVP2. Godny podkreślenia pozostaje również fakt, że Sąd Rejonowy w Gdyni nie dopatrzył się znamion przestępstwa w zachowaniach scenicznych Artysty, i 18 sierpnia 2011 roku uniewinnił go od zarzutu znieważenia uczuć religijnych. Nie ma powodu, żeby Telewizja Polska kwestionowała wyrok Sądu" - czytamy w oświadczeniu.
"Obecność pana Adama Darskiego w programie muzycznym Dwójki jest podyktowana założeniami jego formatu. Zgodnie z koncepcją tego show, każdy z trenerów reprezentuje inny gatunek muzyczny. Jest przewodnikiem dla innej grupy słuchaczy, a przede wszystkim ma duże doświadczenie sceniczne oraz niekwestionowane dokonania" - zauważają władze "Dwójki".
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA