fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zadłużoną Triadę mogą przejąć urlopy.pl

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Triada, jeden z największych polskich touroperatorów, trafiła w miniony poniedziałek do Krajowego Rejestru Długów – ustaliła „Rz”
Wpisu dokonano na wniosek LOT, który przedstawił w KRD niezapłacone faktury na 880 tys. zł z terminami płatności na kwiecień. Co prawda w ostatni piątek zadłużenie Triady przestało być widoczne, bo touroperator złożył odwołanie, ale z jego strony internetowej zniknął certyfikat programu „Rzetelna firma" oraz link do informacji KRD, że Triada jest jego uczestnikiem.
– Był to zestaw dziesięciu faktur na loty, które nie były jeszcze zrealizowane – tłumaczy prezes Triady Piotr Zawistowski. Twierdzi, że LOT także jest firmie winny pieniądze – przeszło 200 tys. zł z powodu opóźnień w transportach jeszcze z 2010 r.
Kondycja touroperatora, który jeszcze trzy lata temu osiągnął przychody przekraczające 500 mln zł i był zdecydowanym liderem polskiego rynku, pogarsza się. Z informacji wywiadowni Verdict wynika, że w 2009 r. straty Triady wyniosły ponad 8 mln zł. Po dwóch miesiącach 2011 r. (ostatnie dostępne dane) sięgnęły 25,2 mln zł. Szef firmy tłumaczy: – Wynik ze środka roku obrotowego nie daje miarodajnego obrazu firmy. W 2008 roku osiągnęliśmy rekordowy w branży zysk, choć w połowie roku też były straty.
363 mln zł wyniosły wg wywiadowni Verdict przychody Triady w 2010 r.
Według Zawistowskiego, jeszcze we wrześniu w firmie można się spodziewać zmian, ale prezes nie chce ujawniać jakich. W branży tymczasem nasilają się spekulacje, że Triadę mogłaby przejąć notowana na New Connect spółka Urlopy.pl. W sierpniu poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego dokapitalizowania wraz z dwoma innymi podmiotami jednego z największych polskich touroperatorów. Miałoby ono polegać na podwyższeniu jego kapitału zakładowego w zamian za akcje nowej emisji. Wartość inwestycji oszacowano na 43 mln zł. Poproszony o komentarz Zawistowski odpowiada: – Nie potwierdzam i nie zaprzeczam..
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA