fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Tygodnik Podhalański wygrał z senatorem PiS

Poseł PiS Tadeusz Skorupa
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Sąd Okręgowy w Nowym Sączu oddalił dziś pozew o ochronę dóbr osobistych, który senator PiS Tadeusz Skorupa złożył przeciwko dziennikarzom „Tygodnika Podhalańskiego"
Gazeta opublikowała nagranie rozmowy polityka z lokalnym przedsiębiorcą.
Tadeusz Skorupa wytoczył gazecie dwa procesy – z powództwa cywilnego i karny o przestępstwo z art. 212 – czyli o zniesławienie. Oba dotyczą tekstu z 25 marca 2010 roku pt. „Sekret senatora Skorupy". Znalazły się w nim fragmenty zarejestrowanej rozmowy polityka z Maciejem Królem, przedsiębiorcą. Polityk próbował przekonać go do oddania mu ziemi pod budowę wiatraka i obiecywał w zamian wycofanie się z przetargu o parcelę wystawioną na sprzedaż przez starostwo nowotarskie. Mówił też, że pensja senatora to „psie pieniądze". Sąd orzekł, że dziennikarze publikując te wypowiedzi, działali zgodnie z prawem.
Senator zapowiada odwołanie od tej decyzji. Przypomina, że nagrano go w prywatnym domu i twierdzi, że wypowiedzi wyrwano z kontekstu.
Po publikacji artykułu senator został zawieszony w prawach członka PiS. Prawdopodobnie jednak wystartuje jesienią w wyborach z listy tej partii.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA