fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Młody trener z dobrą prasą

Zagłębie Lubin zwyciężyło, mimo że na ławce trenerskiej nie było już Czesława Michniewicza.
Zastępujący go Rafał Ulatowski i Adam Fedoruk jakoś dali sobie radę i bez niego. Klub poinformował, że formalnie następcą Michniewicza zostaje Wiesław Wojno. Kto tam teraz rządzi – trudno powiedzieć, tym bardziej że po wyborach w kierownictwie Zagłębia zapanował pewien niepokój. Trenera nie ma już, prezesa może nie być jutro, a wszystko to dzieje się w klubie, który jest mistrzem Polski. Przypadek Michniewicza powinien dać do myślenia każdemu, komu wydaje się, że jest nie do zastąpienia. Chelsea bez Jose Mourinho też wygrywa, a ilu przeciętnych kibiców wie, jak się nazywa następca portugalskiego trenera i z jakiego kraju pochodzi. Avram Grant z Izraela? Kto o nim wcześniej słyszał?
Michniewicz nazywany czasami polskim Mourinho nie osiągnął jeszcze niczego takiego, co kazałoby po nim szlochać. Najbardziej przykre jest chyba to, że poważny człowiek tak szybko uwierzył w swoją wielkość, a w tej wierze utrzymuje go wciąż grono akolitów. Kiedy więc dzwoni do niego ktoś podający się za przedstawiciela klubu Los Angeles Galaxy, proponujący pracę w klubie Davida Beckhama, to trenerowi nawet przez myśl nie przechodzi, że rozmówca może sobie z niego żarty stroić. Jestem wielki, więc dzwonią. Dziwię się, że nie z Chelsea. I mówi jak na spowiedzi, ile zarabia
(48 tys. złotych miesięcznie), dodaje też, że liczy na więcej. O tym, że jest to prowokacja dziennikarska, dowiaduje się następnego dnia, kiedy już zupa się wylała. Może Michniewicz będzie kiedyś bardzo dobrym trenerem zdobywającym tytuły mistrzowskie rok po roku. Na razie udało mu się to raz, ale szum wokół tego sukcesu był znacznie większy niż umiejętności trenera (świadczą o tym najlepiej wyniki Zagłębia w tym sezonie). Michniewicz jest człowiekiem naszych czasów – dbającym o popularność, zatrudniającym specjalistów od wizerunku, prowadzącym swoją stronę internetową, utrzymującym kontakty z wybranymi dziennikarzami. Trener zachowuje się, jakby brał udział w kampanii wyborczej do parlamentu – weźcie mnie, jestem najlepszy. Zapewne nie będzie musiał długo czekać na nową pracę, kolejni chętni do sprawdzenia, ile jest wart, znajdą się szybko. Na szczęście są też kluby, które wolą młodych trenerów innego typu – obydwu Jacków Zielińskich, Macieja Skorżę, Marka Zuba, Dariusza Fornalaka czy Marka Wleciałowskiego. Ten kierunek jest mi bliższy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA