fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PO zapowiada likwidację KRRiT

Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdegenerowała się i nie przystaje do obecnych realiów rynku audiowizualnego - uważa posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska. Platforma zapowiada małą nowelizację ustawy o KRRiT - a później likwidację tej instytucji.
Śledzińska-Katarasińska zauważyła, że niezależnie od tego, kto sprawuje władzę, w KRRiT dochodzi do "zawłaszczenia partyjnego".
PO zapowiada pierwszej kolejności nowelizację ustawy o KRRiT.– Członkowie Krajowej Rady będą wybierani z zupełnie innej puli - tzn. kandydaci będą zgłaszani przez środowiska twórcze i uczelnie z kierunkami medialnymi - wyjaśniła Śledzińska-Katarasińska. - To nie będą ministrowie z gabinetami, sekretarkami i limuzynami, tylko rada fachowców – znawców tematu i autorytetów - dodała.
Posłanka PO zapewniła, że jeśli dojdzie do zmiany konstytucji, to wtedy zapis o KRRiT zostanie zlikwidowany.
Według Śledzińskiej-Katarasińskiej, obecny szef TVP Andrzej Urbański powinien podać się do dymisji po tym, obserwatorzy OBWE ocenili udział telewizji publicznej w kampanii wyborczej.
Do inicjatywy PO pozytywnie odniósł się Ryszard Kalisz (LiD). Jednak jego zdaniem ciało to należy reformować, a nie likwidować.
Z kolei Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że dwa lata temu PiS proponował PO likwidację KRRiT, ale pomysł ten został odrzucony. - Platforma tylko mówiła o likwidacji, ale wszystkie pomysły odrzucała - stwierdził Sellin.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA