fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

„Ciocia” w Teatrze Druga Strefa

Rzeczpospolita
Teatr Druga Strefa zaprasza na kolejne spektakle „Cioci” – debiutanckiej sztuki cenionego pisarza młodego pokolenia, Rafała Wojasińskiego.
„Ciocia” to tragifarsa, opierająca się na wartkich, mocnych dialogach międzypokoleniowych, podszytych niepokojem i widmem śmierci.
Andrzej to młody, doskonale postawiony człowiek, robiący karierę, wolny czas poświęcając kolekcjonowaniu bibelotów. W jego uporządkowanym życiu nagle, bez zapowiedzi, pojawia się zapomniana ciotka, wiekowa dama.
Natychmiast rozpoczyna reorganizację życia siostrzeńca, terroryzując go emocjonalnie. Nie wyjawia przy tym celu swojej wizyty czy też – co jeszcze bardziej przerażające – wprowadzenia się do luksusowego domu.
Przepychanki słowne, walka Andrzeja o zachowanie suwerenności i kaprysy starszej pani to jednak tylko jedna z płaszczyzn „Cioci”. Tak naprawdę sztuka ta jest dialogiem o śmierci a raczej pokazaniem tego, jak trudno jest nam o niej rozmawiać – niezależnie od tego, czy temat ma poruszyć młody umierający człowiek, czy też osoba w podeszłym wieku, w naturalny sposób żegnająca się ze światem.
W roli cioci zobaczymy Emilię Krakowską.
RAFAŁ WOJASIŃSKI jest autorem świetnie ocenionych przez krytykę tomów opowiadań "Złodziej ryb" i "Przyjemność życia". Został nominowany do Nagrody Józefa Mackiewicza, za debiut roku zaś otrzymał Pióro Zeptera.
Autor: Rafał WojasińskiReżyseria i scenografia: Sylwester BiragaWykonawcy: Emilia Krakowska, Sebastian Stankiewicz/ Jakub Wons, David Foulkes, Tomasz Zaród
PRAPREMIERA 4-5 PAŹDZIERNIKA 2007 ROKU WARSZAWAMecenat: Miasto Stołeczne WarszawaPatroni medialni: Metromedia, Wirtualna Polska, Radio PIN
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA