fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Objazdy w stolicy w rocznicę katastrofy smoleńskiej

Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Zakazy ruchu i parkowania w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu i przy Wojskowych Powązkach. W związku z obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej czekają nas zmiany w ruchu
Główna część obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia. Radzimy uważnie przyglądać się znakom, bo część zakazów zacznie obowiązywać już w piątek.

400 zł za odholowanie

– Krakowskie Przedmieście nie będzie oficjalnie zamknięte. Od piątku odradzam jednak parkowanie w rejonie Traktu Królewskiego. Auto może zostać odholowane na koszt właściciela – mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj. Taka nieuwaga kosztuje. Straż miejska przypomina, że w przypadku odholowania samochodu koszty jego odzyskania to 400 zł. Tak było podczas ostatniej wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, kiedy mundurowi odholowali rekordową liczbę aut.
W ten weekend mają reagować w zależności od rozwoju wydarzeń. Zakaz ruchu może objąć odcinek Krakowskiego Przedmieścia od Miodowej – do Królewskiej albo Świętokrzyskiej. Wtedy Zarząd Transportu Miejskiego skieruje objazdem kursujące Traktem Królewskim autobusy.

Tutaj nie parkuj

Z parkowania wyłączone będą miejsca postojowe: - na Krakowskim Przedmieściu w okolicach Pałacu Prezydenckiego; - na placach: Hoovera i Teatralnym; - na Podwalu (przy Senatorskiej). Mundurowi nie pozwolą też zaparkować przed Cmentarzem Wojskowym na Powązkach – między Powązkowską a al. Prymasa Tysiąclecia. Zatrzymać się nie będzie można: - na Krakowskim Przedmieściu od Królewskiej do  Trębackiej; - przy Ossolińskich; - Długiej między Miodową a Kilińskiego; - Powązkowskiej w kierunku Okopowej – między al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Krasińskiego; - na Karowej od ul. Furmańskiej do wiaduktu Markiewicza; - na Świętojańskiej.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA