fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wyżej trzymajcie głowy

„Newsweek” zamieścił wywiad z trenerem polskiej reprezentacji piłkarskiej Leo Beenhakkerem. „Wyżej trzymajcie głowy”, mówi. „Włosi mają wiarę w siebie, Anglicy są bardzo mocni psychicznie, a Polacy mają tak naprawdę więcej możliwości, niż wykorzystują. Myślą o innych drużynach jak człowiek, który uważa, że trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona”. Ale, panie trenerze, trawa w Manchesterze naprawdę jest bardziej zielona.
„Gazeta Wyborcza” publikuje wywiad z Jackiem Hornerem, badaczem dinozaurów. Zapowiada on utworzenie za dwa lata muzeum dinozaurów, a za 5 – 10 lat dinozaurów... produkcję. „Wiemy, że potomkami dinozaurów są ptaki. W ich ciałach ukryte są geny przodków. Mogą być wyłączone. Musimy je teraz znaleźć i włączyć. W ten sposób »przemontujemy« kurczaka w dinozaura”. Jakie to proste... a jakże pożyteczne.
W „Polityce” tekst o Danucie Szaflarskiej, odtwórczyni głównej roli w głośnym już filmie „Pora umierać”. „Wyszła raz z domu po chleb. Zobaczyła na ulicy dwóch panów. Jednego z nich znała (...). Ten drugi to był węgierski reżyser Istvan Szabo. Po kilku dniach zaproponował jej rolę w filmie. (...). Trzeba, mówi Szaflarska, wiedzieć, w którym momencie wyjść po chleb”.
„Dziennik”. Wywiad z astronomem Aleksandrem Wolszczanem. O życiu. „Niektórych form życia, które istnieją tuż obok nas, możemy po prostu nie dostrzegać. A to dlatego, że nasze oczy nie są przystosowane do ich oglądania. Dopiero technologie, które opracujemy w przyszłości, pomogą nam odkryć te istoty”. Może warto na nowo przyjrzeć się sąsiadom.
Dziennik „Polska” – debiutujący w naszym przeglądzie prasy – w artykule „Dziura, której być nie powinno” podaje: „Naukowcy znaleźli prawdziwego kosmicznego olbrzyma i nie mają pojęcia, skąd się wziął. Stelarna czarna dziura (...) jest tak duża i tak bliska gwieździe, której towarzyszy, że wieki temu musiały być złączone niczym syjamskie bliźnięta. Chyba że spotkało je coś dziwnego”. Gazeta podaje, że nie jest możliwe, wedle znanych teorii, by takie bliźniaki mogły istnieć. „Wszystko wskazuje na to, że astrofizyków czekają poprawki do teorii naukowych” – konstatuje „Polska”. ?
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA