fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Mickiewicz dla zaawansowanych

Teatr Druga Strefa zaprasza na kolejne wydanie Teatralnych Wieczorów Poetyckich na Mokotowie. Październik aktorzy teatru zwieńczą niebanalnymi interpretacjami utworów Mickiewicza. Jakie będą drugostrefowe Dziady przed Świętem Zmarłych?
Teatralne Wieczory Poetyckie mają za zadanie odmitologizowanie wielkiej polskiej poezji, ukazanie jej w niebanalnym, intrygującym wydaniu. Po sukcesie wieczoru z Gałczyńskim i zabawą z Tuwimem, przyszedł czas wielkich wieszczów. - Twórczość Mickiewicza to z jednej strony wspaniałe źródło dla teatru, z drugiej jednak istnieje niebezpieczeństwo popadnięcia w banał i poprawną szkolną interpretację - - mówi dyrektor Drugiej Strefy, Sylwester Biraga. Nie trzeba chyba dodawać, że tego zespół przygotowujący wieczór będzie starał się uniknąć. Czy się to powiedzie? Zobaczymy już 31. października.
Podczas wieczoru z Mickiewiczem spodziewać się możemy fragmentów IV i III części „Dziadów” oraz mniej i bardziej znanych wierszy. Spotkanie będzie także okazją do uczczenia jubileuszu jednego z aktorów Drugiej Strefy – Tomasza Zaroda, który świętować będzie tego wieczoru 25-lecie pracy artystycznej.
Lena Bogołębska
więcej informacji i repertuar teatru - www.teatr2strefa.com
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA