fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Interaktywny spacer z zagadkami

Fotorzepa, Piotr Kała Pio Piotr Kała
Gdzie na Rynku Nowego Miasta schował się jednorożec? Dlaczego ulica Freta tak się nazywa? Czy kościół Sakramentek pamięta Marysieńkę? Odpowiedzi poznają dzieci podczas gry miejskiej.
Ośrodek Kultury Ochota i Fundacja MaMa zapraszają dzieci w niedzielne przedpołudnie do wzięcia udziału w spacerze, w którym ulice miasta stają się planszą do gry, a zawodnicy w niej uczestniczący – pionkami.
– To nowa forma poznawania przestrzeni miejskiej w sposób aktywny – mówi Anna Pasznik z Ośrodka Kultury Ochota. – Chcemy przybliżyć najmłodszym miasto, w którym żyjemy, wspólnie z nimi odkrywając Warszawę, poznając jej zabytki i historię.
Trasa spaceru prowadzić będzie przez Rynek Nowego Miasta, wśród kamienic oraz kościół Sakramentek. Tutaj dzieci wezmą udział w grze, w której po rzuceniu wielką kostką wylosują zestawy pytań na temat przemierzanego szlaku.
– Zadając proste pytania i wydając mało skomplikowane polecenia, dopasowujemy poziom trudności zabawy do stopnia rozwoju dziecka – mówi Pasznik. – Dzieci zachęcone sukcesami chętnie pogłębiają świeżo nabytą wiedzę, zadając dodatkowe pytania i poszukując na nie odpowiedzi.
Najmłodsi uczestnicy zabawy z wypiekami na twarzy słuchają opowieści o miejskich bohaterach, poznają ich historie i związane z nimi legendy. OKO proponuje również najmłodszym udział w niedzielnych zajęciach warsztatowych, podczas których uczestnicy wymyślają miejskie legendy. Projekt, w skład którego wchodzą zarówno spacery po Warszawie, jak i warsztaty twórcze, przeznaczony jest dla dzieci do lat 11. Udział w zabawie jest bezpłatny.
Zapisy: Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, tel. 022 822 48 70, 19.10 do godz. 17
Zbiórka: pod kościołem Sakramentek na Rynku Nowego Miasta, 21.10, godz. 11
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA