fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Nagrody dla studia KWK Promes

Robert Konieczny
dom-nowywymiar.pl
W środę, 17 października, w Barcelonie w Centrum Sztuki Santa Monica otwarta zostanie wystawa projektów Roberta Koniecznego i pracowni KWK Promes z Katowic.
W październiku zostali zakwalifikowani jako jedyni architekci z Europy Środkowo-Wschodniej do grona 44 najlepszych młodych architektów świata przez prestiżowe hiszpańskie wydawnictwo Scalae. Ostatnie lata, a zwłaszcza ten rok, są szczególnie szczęśliwe dla katowickiej pracowni. W sierpniowym numerze miesięcznika „Wallpaper” architekci z KWK Promes znaleźli się na liście 101 najbardziej ekscytujących nowych architektów świata (101 of the world’s most exciting new architects).
28 września w Mińsku na Białorusi odbył się finał konkursu, na który nadesłano 150 projektów z 12 państw. Pracownia KWK Promes zdobyła Grand Prix za Dom Aatrialny w kategorii najlepsza realizacja, złoty medal za najlepszy projekt „Dom ukryty na Dolnym Śląsku” oraz nagrodę specjalną Związku Rosyjskich Architektów za Dom Aatrialny.
Ten właśnie projekt został w marcu tego roku laureatem prestiżowego konkursu House of the Year 2006 organizowanego przez WorldArchitectureNews.com („Rz” 13.03) Został wybrany z grona sześciu finalistów, w grupie których, oprócz domu z Polski, znalazły się obiekty z Australii, Anglii, Chile, Indii i Nowej Zelandii. Na konkurs nadesłano 96 zgłoszeń z całego świata.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA