fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Kurski: Giertych chwalił misję w Iraku

KFP, Krzysztof Mystkowski Krzysztof Mystkowski
Jacek Kurski, poseł PiS, składa w trybie wyborczym pozew przeciwko LPR i jej szefowi Romanowi Giertychowi, za jej - jak uważa Kurski - kłamstwo w spocie wyborczym. Chodzi o reklamówkę, w której LPR zarzuca PiS, że bez uzasadnienia przechwala się wprowadzeniem ulgi na dziecko, choć pomysł był LPR.
- Jeszcze nie osądzono go za jedno kłamstwo, już dopuścił się kłamstwa następnego - mówi Kurski. Nawiązał do najnowszego spotu reklamowego LPR, w którym, według słów posła PiS, Giertych jawi się jako "jedyny sprawiedliwy, sumienie wojny w Iraku". - Wszystko przyprawione wątkiem antysemickim, by uciec z katafalku wyborczego - dodał Kurski.
Przypomniał wypowiedź Giertycha z 2003 roku, gdy lider LPR mówi: "Z nie każdej niebezpiecznej misji należy natychmiast rezygnować i misja stabilizacyjna w Iraku w tej chwili w moim przekonaniu dobrze spełnia swoją funkcję".
Szef LPR Roman Giertych zapowiedział, że we wtorek Liga złoży wniosek do sądu w trybie wyborczym przeciwko posłowi PiS Jackowi Kurskiemu. LPR pozwie Kurskiego za wypowiedź, że "LPR popierała wojnę w Iraku".
Szef LPR określił wypowiedzi jako "podłe kłamstwo", a Kurskiego nazwał "megakłamcą".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA