fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Show dla kropli wody

Zainteresowani tym, jak tworzy się teatralne lalki i całą scenografię do spektakli, będą mogli nauczyć się tajników lalkarstwa na specjalnych warsztatach
Materiały Promocyjne
W czasie karnawału, jak nakazuje tradycja, bawić się trzeba i śmiać. Pomogą w tym artyści, którzy nazwali się ostatnimi wiejskimi lalkarzami, ale staną przed widzami w samym centrum Starego Miasta.
W samo południe współtwórca szóstej już edycji Święta Głupców Adam Walny opowie dzieciom o wielkich przygodach małej kropli. Będzie to premierowy spektakl zainspirowany zapamiętanym przez autora z dzieciństwa wierszem: „Pewna kropla jednej środy / wyskoczyła z wiadra wody / i ruszyła w świat daleki / całkiem sama, bez opieki...”.
Zrymowane perypetie bajkowej bohaterki w zabawny sposób zderzone zostaną z przestrzenią alchemicznego laboratorium. Ramą opowieści będzie szkolna lekcja, którą poprowadzi szalony naukowiec. Spróbuje on zrozumieć i dowiedzieć się, także od siedzących na widowni dzieci, skąd wzięło się życie. A wzięło się, jak wiadomo, z wody.
„Przygody...” to przedstawienie tzw. teatru przedmiotu. Niewiele w nim postaci, za to znaczącą rolę odgrywają rzeczy – w tym przypadku zestaw szklanych pojemników z bulgoczącymi i przelewającymi się tajemniczo płynami.
Kolejna propozycja Święta Głupców – „Falko Show” – zgodnie z tytułem stawia na widowisko. Bohaterami są popkulturowi idole, tacy jak Marilyn Monroe, Elvis Presley, Shakin’Stevens, wykonujący swoje najpopularniejsze przeboje. Krzysztof Falkowski nadał bohaterom marionetkową formę i z wielką wprawą je animuje.
Zainteresowanych tym, jak tworzy się teatralne lalki i w jaki sposób precyzyjnie nimi porusza, na specjalny warsztat zaprasza między spektaklami Adam Walny.
A o godz. 17 rozpocznie się otwarte seminarium lalkarzy. Opowiedzą oni o specyfice i problemach pracy poza miastem.
[ramka]VI Święto Głupców, Staromiejski Dom Kultury, Warszawa, Rynek Starego Miasta 2, wstęp wolny, sobota (29.01), godz. 12 („Przygody kropli wody”); godz. 13 (warsztat: budowa i animacja marionetki); godz. 16.15 („Falko Show”); godz. 17 (otwarte seminarium lalkarzy)[/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA