Rankingi

Brytyjczycy doceniają polskich prawników z Dewey Ballantine

Warszawskie biuro firmy Dewey Ballantine trzykrotnie znalazło się na pierwszych miejscach w zestawieniu polskich kancelarii najlepszych w poszczególnych dziedzinach, ogłoszonym w publikacji "The Legal 500"
To wydawany przez brytyjskie wydawnictwo Legalease katalog firm prawniczych obsługujących biznes. Służy za kompendium wiedzy o rynkach usług prawnych w 85 krajach. Jest także aktualizowanym co roku przewodnikiem po kancelariach rekomendowanych jako najlepsze w określonych gałęziach prawa i branżach gospodarki.
Klasyfikacje i oceny ekspertów wydawnictwa w publikacji "The Legal 500" opierają się na opiniach zbieranych od prawników praktykujących w danym kraju, komentarzach uzyskanych od klientów kancelarii oraz analizie obsługiwanych przez nie transakcji i zleceń od przedsiębiorstw. Wydawcy podkreślają, że dokonują subiektywnego, choć podbudowanego systematycznymi badaniami przeglądu sytuacji na rynkach usług prawnych. Ich rankingi publikowane od 16 lat zyskały sobie renomę i cenione są zarówno przez prawników, jak i klientów poszukujących wiarygodnej oraz aktualnej informacji. Zawartość corocznie wydawanych opasłych tomów gromadzących dane z poszczególnych regionów świata i krajów dostępna jest także w Internecie na stronie www.legal500.com, na którą - według wydawcy - zagląda 500 tys. osób miesięcznie. Stamtąd pochodzą właśnie zestawienia dotyczące Polski, które drukujemy. "The Legal 500" udziela swoich rekomendacji w ośmiu dziedzinach: bankowość i finanse, rynki kapitałowe, prawo korporacyjne, fuzje i przejęcia, rozstrzyganie sporów, własność intelektualna, projekty infrastrukturalne, energetyka i zasoby naturalne, nieruchomości, podatki. W każdej dziedzinie kancelarie otrzymują rekomendacje różnego stopnia, w efekcie zajmują pierwsze, drugie i kolejne miejsca, na których są grupowane.
Wymieniamy tylko kancelarie, które zajmują pierwsze i drugie miejsca w zestawieniach. Prezentujemy także wybrane z internetowego komentarza opinie o firmie lub prawniku uznanym za lidera wdanej dziedzinie. Najwięcej pierwszych miejsc - trzy - przypadło kancelarii Dewey Ballantine, po dwa mają Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak oraz Clifford Chance. 1. Allen & Overy: oferuje ekspertyzy pierwszej klasy w sprawach finansowania projektów, nieruchomości, przejęć oraz eksportu. Arkadiusz Pędzich to najlepszy prawnik od bankowości w Polsce Clifford Chance: silny zespół specjalistów od finansowania nieruchomości. Mocna rekomendacja dla Grzegorza Namiotkiewicza 2. Baker & McKenzie, Dewey Ballantine, Linklaters, Lovells, NortonRose, White & Case RYNKI KAPITAŁOWE 1. Dewey Ballantine: najbardziej profesjonalna firma prawnicza w Polsce pod kierunkiem Zbigniewa Mrowca i Jarosława Grzesiaka 2. Allen & Overy, Clifford Chance, Gessel, Linklaters, Weil Gotshal & Manges PRAWO KORPORACYJNE, FUZJE I PRZEJĘCIA 1. Dewey Ballantine: silny zespół w dziedzinie transakcji private equity pod kierunkiem Lejba FogelmanaWeil Gotshal & Manges: bardzo polecanym praktykiem jest Paweł Rymarz 2. Baker & Mckenzie, Clifford Chance, Linklaters, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, White & Case ROZSTRZYGANIE SPORÓW 1. Sołtysiński Kawecki & Szlęzak: Dariusz Skuza uznany za pierwszorzędnego specjalistę od procesów sądowych Wardyński i Wspólnicy: mocna rekomendacja 2. CMS Cameron McKenna, Weil, Gotshal & Manges WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA 1. Sołtysiński Kawecki & Szlęzak: zespół ma reputację pierwszej klasy 2. Baker & Mckenzie, Hogan & Hartson, Linklaters, Wardyński i Wspólnicy, Wierzbowski Eversheds PROJEKTY INFRASTRUKTURALNE, ENERGETYKA I ZASOBY NATURALNE 1. CMS Cameron McKenna: Dariusz Mioduski rekomendowanym praktykiem, Michał Zieniewski specjalistą od infrastruktury i PPP 2. Baker & McKenzie, Chadbourne & Parke, Dewey Ballantine, Salans NIERUCHOMOŚCI 1. Clifford Chance: najsilniejszy zespół w tej dziedzinie 2. Baker & Mckenzie, Chadbourne & Parke, Linklaters, Salans PODATKI 1. Baker & Mckenzie: pod wodzą Sławomira Boruca największy zespół doradców podatkowych w kancelarii prawnej w Polsce Dewey Ballantine: rekomendacja dla Tomasza Kacymirowa 2. Chadbourne & Parke, Linklaters, MDDP, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, Wardyński i Wspólnicy, White & Case W rankingu "Rz" liderem w dziedzinie prawa bankowego również została kancelaria Allen & Overy, w zakresie łączeń i przejęć - Dewey Ballantine, rozstrzygania sporów -Wardyński i Wspólnicy, nieruchomości - Clifford Chance, a w zakresie prawa podatkowego - Baker & McKenzie.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL