fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opłata za interpretację

Czy są kosztem uzyskania przychodu wydatki związane z uzyskaniem urzędowej interpretacji przepisów podatkowych? Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia br. kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem wymienionych w art. 23 tej ustawy. Trudno wskazać, by uzyskanie interpretacji miało wpływ na powiększenie przychodów firmy - dzięki niej przedsiębiorca po prostu prawidłowo rozliczy się z podatków. Ale za to można argumentować, że ten wydatek służy zabezpieczeniu źródła przychodów - nieprawidłowości w rozliczeniach z fiskusem doprowadziły do bankructwa niejedną firmę. To, że taki wydatek można rozliczyć w kosztach podatkowych, potwierdzają wyjaśnienia Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze z 15 lutego br. (PD-I-415/1/246/2006)...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA