fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Milion złotych na filmy kręcone na Mazowszu

www.mff.mazovia.pl
materiały prasowe
O milion złotych mogą się od dziś ubiegać filmowcy pracujący na Mazowszu. Na składanie wnioskówmają jednak tylko miesiąc.
Oficjalnie od wczoraj działa Mazowiecki Fundusz Filmowy. Ma wspierać produkcje powstające na terenie regionu, promujące go i wspomagające jego rozwój. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest m.in. wykorzystanie charakterystycznych dla Mazowsza obiektów i plenerów.
– Fundusz obejmie produkcję filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych – informuje Aleksandra Kielan, dyrektor Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, koordynującego działanie MFF.
Centrum ogłosiło właśnie konkurs, w którym do podziału jest milion złotych z sejmiku Mazowsza.
Kwota ta miała zostać dopełniona przez stołeczny ratusz. Wiosną prezydent Gronkiewicz-Waltz obiecała 7 mln zł dofinansowania.
– Mamy te pieniądze zarezerwowane w budżecie miasta. Ale przekażemy je do Funduszu dopiero wtedy, gdy zgłoszą się chętni do produkcji filmu o Powstaniu Warszawskim. Bo tylko na ten cel je przeznaczymy – mówi wicedyrektor gabinetu prezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak.
Filmowców cieszy i milion.
– To nie jest bardzo dużo, ale też nie mało – ocenia Dariusz Gajewski, reżyser i szef programowy Studia Munka, promującego młode kino. – Oczywiście zamierzam złożyć projekt – dodaje.
– Dzięki powstaniu MFF, oprócz pieniędzy Polskiego Instytutu Filmowego mamy 13 mln zł wyłożonych przez fundusze regionalne – podkreśla Anna Sienkiewicz-Rogowska z PISF.
Nie ukrywa, że środowisko miało aspiracje, by powstał wielki fundusz warszawsko-mazowiecki. – Ale pierwszy krok został zrobiony – mówi.
Termin składania wniosków upływa 3 grudnia. Zasady konkursu na stronie [link=http://www.mff.mazovia.pl]www.mff.mazovia.pl[/link].
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA