fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

W PARP rusza nabór wniosków na dotacje do e-biznesu typu B2B

To już piąty konkurs na tego typu dotacje
Rzeczpospolita
Dziś rusza konkurs na dotacje wspierające projekty elektroniczne
Budżet konkursu to 458,5 mln zł, potrwa on do 30 listopada. To jedyny w tym roku nabór wniosków od firm na dotacje wspierające projekty związane z wdrażaniem elektronicznego biznesu typu B2B (business to business) z programu „Innowacyjna gospodarka” (działanie 8.2).
Granty rozdziela Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Są one adresowane do mikro, małych i średnich firm, które muszą je przeznaczyć na integrację systemów informatycznych. Firma ubiegająca się o dofinansowanie powinna dostosować własny system do systemów co najmniej dwóch innych firm, z którymi współpracuje.
– Celem dotacji jest budowanie trwałej współpracy przedsiębiorstw w sprawach technicznych, informatycznych lub organizacyjnych. To z kolei wpłynie na zwiększenie ich konkurencyjności poprzez tworzenie zintegrowanych usług elektronicznych – tłumaczy Waldemar Sługocki, wiceminister rozwoju regionalnego.
– Projekty B2B bardzo wzmacniają współpracę biznesową firm, np. poprzez stworzenie wspólnej platformy internetowej, która automatyzuje komunikację co najmniej trzech przedsiębiorstw. To jest wykorzystanie przez biznes najnowocześniejszych narzędzi – dodaje Patrycja Zielińska, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
– Firmy budują teraz konkurencyjność dzięki elektronicznej ofercie usług. Jest to także ważne w podejmowaniu współpracy pomiędzy firmami nie tylko w kraju, ale także w całej UE – uważa Sługocki.
Po raz pierwszy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o te dotacje, używając komputerów.
– Konkurs na dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu jest kolejnym, w którym staramy się ułatwić przedsiębiorcom składanie wniosków. Po raz pierwszy ich nabór odbywa się w formie elektronicznej – tłumaczy Zielińska.
Dofinansowanie we wcześniejszych konkursach otrzymały m.in. Ekopol Górnośląski Holding SA na wdrażanie innowacyjnego systemu w zakresie dystrybucji paliw oraz internetowy sklep opon Oponeo.pl na połączenie systemu z systemami hurtowych dostawców opon.
Kolejne konkursy na tego typu granty PARP ogłosi w przyszłym roku.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA