fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

"Czarna mamba" i siatkarz kandydują

Iwona Pavlović, nazywana "czarną mambą" jest jurorką telewizyjnego show "Taniec z gwiazdami"
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Jurorka "Tańca z gwiazdami" i wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce znaleźli się na listach kandydatów do samorządu w województwie warmińsko-mazurskim
Iwona Pavlović, znana tancerka, nazywana w programach telewizyjnych "Czarną mambą" chce zostać radną w podolsztyńskiej gminie Dywity. Startuje z lokalnego komitetu "Odważnie i z perspektywą". W samorządzie Pavlović zamierza zajmować się sportem i kulturą. Przed wyborami zaangażowała się również w działalność honorowego komitetu poparcia Piotra Grzymowicza - starającego się o reelekcję prezydenta Olsztyna.
Do olsztyńskiej rady miejskiej z list PO wystartuje Paweł Papke, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce i mistrz świata juniorów z 1997 r. Papke zakończył w tym roku karierę sportową, wrócił do Olsztyna i zapowiedział otwarcie tu szkółki siatkarskiej.
Z listy PO do sejmiku stara się Irena Telesz-Burczyk, aktorka olsztyńskiego Teatru im. Jaracza. Na listach do samorządu są jednak i takie osoby, które z celebrytami łączy jedynie przypadkowa zbieżność nazwisk - Tomasz Lis chce zostać radnym w Olsztynie, a Krzysztof Kowalewski w sejmiku województwa.
Po raz pierwszy w historii olsztyńskiego samorządu o mandat radnego ubiega się ciemnoskóry kandydat - pochodzący z Sudanu Abdalla Omer Elkhatib, który od blisko 20 lat mieszka w Olsztynie.
Na listach są osoby o nazwiskach znanych w Olsztynie, lokalnych polityków. Z list PSL do sejmiku kandyduje Janusz Podziewski, brat obecnego wojewody warmińsko-mazurskiego oraz Krzysztof Grzymowicz - syn prezydenta Olsztyna.
Startują całe rodziny. Do olsztyńskiej rady miejskiej z list SLD kandyduje Bartłomiej Jasiński - sekretarz miejskich struktur Sojuszu, jego żona Dagmara Ciesielska-Jasińska - również działaczka lewicy oraz ojciec Jerzy Jasiński.
Członkowie niektórych rodzin reprezentują różne komitety i konkurują ze sobą o miejsce w samorządzie. Do rady miejskiej Olsztyna z listy SLD kandyduje Zenon Procyk - były prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Pojezierze". Jego żona - Krystyna Procyk jest kandydatką PSL do tej samej rady.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA