fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Vattenfall nie zbuduje elektrowni w Puławach

Elektrociepłownia Reuter West pod Berlinem należąca do grupy Vattenfall
spółka
Vattenfall nie zbuduje elektrowni wspólnie z Zakładami Azotowymi PuławyPuławska firma chemiczna właśnie się dowiedziała, że szwedzki koncern energetyczny Vattenfall nie chce już wspólnie z nią stawiać konwencjonalnej elektrowni. Wczoraj do Puław trafiło wysłane przez Vattenfall Poland pismo w tej sprawie
Decyzja energetycznego giganta ze Szwecji wynika z przyjętej niedawno przez tę firmę nowej strategii rozwoju. Vattenfall ma zamiar skoncentrować się na rynkach: szwedzkim, niemieckim i holenderskim. Planuje również dokonać przeglądu i uaktualnienia portfela inwestycyjnego, ukierunkowując go przede wszystkim na energetykę odnawialną.
Dlatego też - jak informuje zarząd Puław - zmuszony jest zweryfikować swoje wcześniejsze plany inwestycyjne na naszym rynku. Weryfikacji podlega także projekt budowy elektrowni systemowej w Puławach. Vattenfall złożył zakładom propozycje rozwiązania umowy jednak na takich zasadach, by puławska firma mogła przedsięwzięcie zrealizować w przyszłości z innym partnerem.
Umowa pomiędzy Zakładami Azotowymi Puławy a Vattenfallem Poland przewidywała postawienie konwencjonalnej elektrowni o mocy powyżej [b]1400 MW[/b]. Docelowym beneficjentem i inwestorem w tym przedsięwzięciu miała być należąca w całości do firmy chemicznej spółka produkcyjna Melamina III.
Puławy miały wnieść do przedsięwzięcia aportem nieruchomość, na której inwestycja miała być realizowana.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA