fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

FX Energy poszuka ropy i gazu niedaleko Warszawy

Odwierty FX Energy w Lisewie na zachodzie Polski
spółka
Amerykańska firma rozpoczęła poszukiwania złóż ropy i gazu na koncesjach zlokalizowanych na południe od stolicy. Pierwsze wyniki będą znane w styczniu 2011 r.
[b]FX Energy, [/b]spółka zajmująca się poszukiwaniami ropy i gazu rozpoczyna program badań sejsmicznych na należących do niej koncesjach zlokalizowanych na południe od Warszawy. Badania dwuwymiarowe 2D na obszarze 273 km2 przeprowadzi Geofizyka Toruń, firma zależna od giełdowego PGNiG. Spółka informuje, że pierwsze ich wyniki będą dostępne w styczniu przyszłego roku. Na podstawie badań sejsmicznych zostaną wytypowane miejsca do przeprowadzenia odwiertów. Te z kolei powinny rozpocząć się w marcu lub kwietniu 2011 r. FX Energy jest 100-proc. udziałowcem koncesji, na których będą prowadzone poszukiwania. Obszar ten wcześniej nie był jeszcze przez nikogo badany.
[b]Siedziba FX Energy znajduje się w Salt Lake City [/b](Stany Zjednoczone). Akcje firmy notowane są na amerykańskim rynku Nasdaq. Do najcenniejszych aktywów spółki nalezą udziały w koncesji w Lisewie na zachodzie Polski. FX Energy posiada w niej 49 proc. udziałów. Reszta należy do PGNiG.
W ubiegłym roku amerykańska spółka wydobyła w Polsce 70 mln m sześć. ekwiwalentu ropy naftowej. W tym roku chce jej wydobyć 120 mln m sześć. Na 1 października 2010 r. FX Energy posiadało w Polsce 20 koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie konwencjonalnych złóż węglowodorów. Są one zlokalizowane głównie w okolicach Chojnic, Gorzowa Wielkopolskiego, Konina, Kutna i Warszawy.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA