fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Jarosław Kaczyński kontra TVN

10 października. Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim
Fotorzepa, Danuta Matloch Danuta Matloch
PiS grozi TVN sądem. Stacja odpowiada, że choć prezes partii powiedział na wiecu coś innego, jej przekaz nie zmienia sensu wystąpienia
„Nadejdą jeszcze takie czasy, że prawdziwi Polacy dojdą do władzy” – te słowa miał według relacji dziennikarki TVN 24 wypowiedzieć prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wiecu przed Pałacem Prezydenckim 10 października. Później o takiej wypowiedzi Kaczyńskiego poinformowały też „Fakty” TVN.
Na głowę Kaczyńskiego posypały się gromy. Pojawiły się nawet porównania do nazistowskich marszów z lat 30. – Nigdy bym się nie spodziewała, że z ust Kaczyńskiego usłyszę o „prawdziwych Polakach” – mówiła w TOK FM Julia Pitera.
– Też jestem prawdziwą Polką i ci wszyscy, którzy wczoraj byli na pielgrzymce w Smoleńsku, to też prawdziwi Polacy – mówiła w Radiu Zet Małgorzata Szmajdzińska, wdowa po polityku SLD, który zginął 10 kwietnia. Prof. Marcin Król, odnosząc się do całego wieczornego marszu pod pałac, stwierdził nawet, że Kaczyński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
Ale okazuje się, że Kaczyński nie użył ani słów „prawdziwi Polacy”, ani zdania cytowanego przez TVN 24, ani nawet podobnego. Wpadkę zauważył portal TVN 24, który zamieścił sprostowanie. „Błąd wynikał ze słabej jakości nagrania. Przepraszamy” – napisano w nim.
To jednak nie satysfakcjonuje PiS. Szef klubu tej partii Mariusz Błaszczak domagał się przeprosin od redakcji TVN we wtorkowym wydaniu „Faktów”. Stacji zarzucił jawną manipulację. „W przeciwnym razie będziemy zmuszeni skierować sprawę na drogę sądową” – napisał w oświadczeniu.
– To pan Błaszczak i PiS próbują manipulować – mówi „Rz” rzecznik TVN Karol Smoląg. – To prawda, że w „Faktach” pojawił się jeden nieprecyzyjny cytat, ale nie zmienia to odbioru wystąpienia prezesa PiS.
Wczoraj w „Faktach” sprostowano podany cytat.
[b][link=http://www.rp.pl/artykul/548844.html]Posłuchaj komentarza Jarosława Stróżyka: Kaczyński i słowa których nie było[/link][/b]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA