fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Emperia: grupa się podzieli

Do końca tego miesiąca zarząd spółki ma przedstawić radzie nadzorczej plan podziału biznesu na segment dystrybucyjny oraz detaliczny
Rada nadzorcza Emperii wyraziła dziś zgodę na wprowadzenie do obrotu giełdowego do końca marca 2011 r. grupy Tradis. Jest to segment dystrybucyjny Emperii. Ma zostać wniesiony do oddzielnej, specjalnie w tym celu zawiązanej firmy. Akcje nowej spółki obejmą dotychczasowi akcjonariusze Emperii. Plan podziału, oparty o wyniki za III kwartał 2010 r., powstanie do końca października.
Emperia poinformowała też, że wraz z początkiem roku nastąpi – planowana już od pewnego czasu – zmiana w zarządzie Tradisu. Jarosława Wawerskiego, dotychczasowego prezesa, zastąpi Dariusz Kalinowski – obecny członek zarządu Tradisu. Jarosław Wawerski pozostanie w zarządzie Emperii.
Drugim kluczowym segmentem grupy ma być biznes detaliczny. Sklepy (Stokrotka i Delima) mają docelowo zdobyć pozycję lidera segmentu supermarketów w Polsce.
- Obie dywizje biznesowe będą prowadziły niezależną wobec siebie działalność co poprawi przejrzystość, ułatwi zarządzanie i ocenę efektywności działania. Przeprowadzenie podziału pozwoli pracownikom (...) na uczestnictwo w programach opcji menedżerskich w spółkach, w których będą pracować i stworzy nowe możliwości rozwoju zawodowego – podkreśla zarząd Emperii.
Nowa strategia Emperii jest elementem obrony przed Eurocashem. Chce on przejąć Emperię, oferując jej akcjonariuszom 3,76 własnych akcji za jej jeden walor. Zarząd Emperii odrzucił tę ofertę i to samo zarekomendował akcjonariuszom.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA