fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zakłady Chemiczne Police będą nadal istnieć

Akcjonariusze Zakładów Chemicznych Police podjęli dzisiaj decyzję o dalszym istnieniu spółki
Za wnioskiem w tej sprawie oddano blisko 51,147 mln głosów, czyli z wszystkich zarejestrowanych na dzisiejsze Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcji. Odpowiadały one 68,02 proc. kapitału zakładowego spółki. Wniosek w sprawie dalszego istnienia polickich zakładów został wcześniej pozytywnie zaopiniowany przez radę nadzorczą.
Taki punkt pojawił się w programie zwołanego na dziś NWZA z przyczyn formalnych. Zarząd spółki był zmuszony zapytać akcjonariuszy o kwestię dalszego istnienia spółki, ponieważ, jak wykazał bilans zakładów, ich strata na 31 lipca 2010 r. przewyższyła (o 7 mln zł) sumę kapitału zapasowego, rezerwowego oraz jedną trzecią kapitału zakładowego. Niezwłocznie zajęcie przez akcjonariuszy stanowiska w sprawie dalszego funkcjonowania firmy jest w takiej sytuacji wymogiem ustawowym.
Strata netto Polic na koniec II kwartału wyniosła 19,67 mln zł. Przychody spółki sięgnęły zaś 502,54 mln zł. O poprawie sytuacji firmy świadczy jednak to, że rok wcześniej jej sprzedaż była znacznie niższa - wyniosła 355,35 mln zł, zaś strata netto - znacznie większa (przekroczyła 53,7 mln zł). Nie zmienia to faktu, że sytuacja zakładów - co przyznaje ich szefostwo - jest nadal bardzo trudna.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA