fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokaty i inwestycje

Najlepsze lokaty walutowe

Najlepsze depozyty półroczne
Rzeczpospolita
Alior Bank zaproponował 180-dniowe lokaty w euro i dolarach z dzienną kapitalizacją odsetek. Jest to pierwsza taka oferta na rynku
Oprocentowanie nominalne wynosi 2 proc. w skali roku dla euro i 1,9 proc. dla dolarów. Gdy ulokuje się kwotę, od której odsetki będą na tyle niskie, że po zaokrągleniu podatek Belki wyniesie zero, rzeczywiste oprocentowanie (uwzględniające brak podatku) będzie odpowiadało stawce 2,48 proc. w przypadku euro i 2,36 proc. w przypadku dolarów. Lokata dolarowa jest obecnie najkorzystniejsza na rynku. Natomiast jeśli chodzi o depozyty w euro, lepszą propozycję ma tylko Polbank – 2,75 proc. w skali roku.
[b][link=http://www.rp.pl/galeria/181772,1,545607.html]Zobacz najlepsze depozyty półroczne[/link][/b]
Minimalna wartość lokaty w Alior Banku to 200 euro lub dolarów. W Polbanku trzeba zdeponować co najmniej 250 euro, ewentualnie dolarów.
Żeby nie płacić podatku od zysków kapitałowych, lokata w Alior Banku nie może być wyższa niż 10 390 euro i 14 500 dolarów (kwoty te podane są przy założeniu, że kurs walutowy w czasie trwania lokaty nie zmieni się więcej niż o 10 proc.). W przeciwnym razie naliczane codziennie odsetki będą na tyle duże, że podatek trzeba będzie odprowadzić.
Lokatę można otworzyć bez zakładania konta w Alior Banku. Można to zrobić w dowolnym oddziale, a ci, którzy mają rachunek walutowy – także przez Internet lub telefonicznie.
Masz pytanie, wyślij e-mail do autorki: [mail=a.ogonowska@rp.pl]a.ogonowska@rp.pl[/mail]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA