fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sprawozdanie hazardowej poznamy za dwa tygodnie

Obrady komisji hazardowej
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu posłowie znów nie zapoznają się ze sprawozdaniem z prac hazardowej komisji śledczej. Jak dowiaduje się "Rz" nastąpi to na kolejnym posiedzeniu
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna podjął decyzję o przełożeniu tego punktu obrad o kolejne dwa tygodnie, by szef komisji Mirosław Sekuła jak największą część końcowego sprawozdania swojej komisji mógł zaprezentować na posiedzeniu jawnym.
– Ja również jestem zdeterminowany, by sprawozdanie w jak największej części było jawne. Jeśli tylko uda się uniknąć utajniania obrad, to warto poczekać – mówi "Rz" Mirosław Sekuła.
Konieczności utajnienia choć części obrad nie uda się jednak całkiem uniknąć. Jak dowiaduje się "Rz" prokuratura nie zgodziła się bowiem na odtajnienie jednego z dwóch załączników, jakie do swojej wersji raportu dołączyli posłowie PiS.
Pierwotnie planowano, że Sejm zapozna się ze sprawozdaniem komisji hazardowej już dwa tygodnie temu. Wtedy z tego zrezygnowano, by prezentacja raportu mogła się odbyć przy całkowicie otwartych drzwiach.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA